AK Parti'li Özkan'dan Davutoğlu'na Çağrı: Gelin Bu Yoldan Dönün

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan Ahmet Davutoğlu'nun partiden istifasını açıkladığı basın toplantısını değerlendirdi. Özkan bu konu hakkında açıklamalarında Ahmet Davutoğlu'nun kaybettiği makam ve koltuğun peşinde olduğunu belirterek 'gelin bu yoldan dönün' diyerek çağrıda bulundu.

GÜNDEM 13.09.2019, 17:39 13.09.2019, 17:58
AK Parti'li Özkan'dan Davutoğlu'na Çağrı: Gelin Bu Yoldan Dönün

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan Ahmet Davutoğlu'nun basın toplantısını değerlendirerek Davutoğlu'nun kaybettiği makam ve koltuğun peşinde olduğunu belirtti.

Özkan bu basın toplantısını 'Düşmeseydim inecektim' basın toplantısı' diye nitelendirdi.

Cahit Özkan konu hakkındaki açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Son 5 yıllık süre zarfında sürekli Davutoğlu; söz, eylem ve hareketleri ile bunu kamuoyuna ifade ediyor; Sayın Cumhurbaşkanı'mızın siyasi meşruiyetine dayanarak onunla kavgalı, AK Parti'nin siyasi gölgesi içinde, AK Parti’nin yetkili makamlarını kullanan; ancak AK Parti'liyle kavgalı, milletvekillerimizin almış olduğu tarihi sorumlulukla kavgalı. Derinden milletimizle kavgalı olan; ancak yegane amacı, arzusu kaybettiği koltuğu 'Nasıl alırım' arzusu ile ortaya koyulmuş bir basın toplantısı ve siyasi duruştur."

CAHİT ÖZKAN ÇAĞRIDA BULUNDU

Cahit Özkan açıklamalarında Ahmet Davutoğlu'na bir de çağrıda bulundu. Açıklamalarında gelin bu yoldan dönün diyerek bu girmiş oldukları bataklığın mutlaka ama mutlaka milletimiz tarafından vakti saati geldiğinde gerekli cevabı alacağını belirten Özkan şöyle devam etti:

"Tüm gelişen bu olaylara bakıldığında bizim gördüğümüz mesele şudur; elde etmiş olduğu akademik kariyerinin itmiş olduğu kibir bataklığında boğulan ve maalesef bu kibrinin siyasi bir çıkmaza ittiği bir siyasi figürle karşı karşıyayız.

Bizim amacımız, anlayışımız, amacımız şudur; 'Milletimiz ne diyor, milletimiz bu kutlu davadan ne bekliyor', biz buna bakarız. Bu bağlamda Sayın Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde, AK Parti vatandaşlarımıza karşı sessiz dünyanın hür sesi olmuş, vatandaşlarımızın refahını artırmak, onların refah ülkesi, demokratik bir hukuk devletinde yaşamak için neye ihtiyaçları varsa yasal ve anayasal reformlarla bunu ortaya koyuyor. Ancak diğer tarafta ortada yer alan tablo tek bir arzusu beklentisi var; kibirlerinin esirleri olduğu koltuk hırsıyla yeniden makam, mevki ve mevzi kazanma hırsıdır."

Yorumlar (0)