AK Parti MYK Toplantısı Sonrası Af Yasası Açıklaması

AK Parti'de gerçekleştirilen MYK toplantısının ardından Genel Af Yasasına dair çok önemli açıklamalar geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik tarafından yapılan açıklamaların detaylarını sizlere aktarıyoruz.

GÜNDEM 02.10.2018, 19:42
AK Parti MYK Toplantısı Sonrası Af Yasası Açıklaması

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. 

Yaklaşık bir saat süren toplantı sonrası ise AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, toplantıda alınan kararlara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ömer Çelik yapmış olduğu açıklamaların ardından basın mensuplarının da sorularını yanıtladı. İşte konuşma ve soru cevap kısmına dair önemli başlıklar. 

AK PARTİ'DEN AF YASASI AÇIKLAMASI GELDİ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası yapmış olduğu açıklamaların ardından kendisine sorulan sorulara yanıt verdi. Bu kapsamda MHP'nin dile getirdiği Genel Af Yasasına dair soruları yanıtlayan Ömer Çelik, konunun geleceğine dair önemli ifadeler geldi. 

“AK Parti’deki hukukla ilgilenen arkadaşlar bu konuyla ilgili çalışıyorlar. Bununla ilgili bir görüş oluşturulacaktır. Kişiye karşı değil, devlete karşı suçlar açısından incelemeye alacağımızı belirtmiştik. Cumhurbaşkanımıza sunulduktan sonra sizlerle paylaşacağım.”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (10)
Af gerekli 1 yıl önce
5000 fetecu savci yargiladigi kisiler ne olcak heekes keyile auc islemez kimse özgurlugu birakip ceza evini tercih etmez ceza evindeki de inasan ceza evi agzina kadar dolu napalim simdi swnin malin calindi diye 5000 fetocu savvcinin iceri attigi insanlar cikmasin mi af ciksin cikmaain diyenlerede Allah dusuruse sizide 4 duvar arasina o zaman gorurum af gerkli yeni donem baaladi devlet af cikarmali
Aynur 1 yıl önce
Kader mahkumu yok deniyor insanlar af istemiyor ama ben istiyorum benim gibiler de istiyor çünkü ben çocuğumu tek başıma büyüttüm kocam suçsuz yere içeri aldılar şikayetçi de yok kamu davasından ceza aldı neyin cezası bu lütfen tek isteğim eşimin artık yanimazda olması kamuya af çıksın istiyorum
Aynur 1 yıl önce
Kesinlikle kamu davalarina at çıksın
Medine 1 yıl önce
Afff çıksın artık mahkum yakınları da çok mağdur
Yusuf 1 yıl önce
Af bekliyoruz mahkum yakinkari olarsk artik buyuk bir. Beklenti olustu hayal kirikligi olmasin
murat 1 yıl önce
bahçeli diyorki devlete karşı işlenen suçlar değilde kişiye karşı işlenenler affedilsin. adam benim malımı çaldı şimdi affedilecekmiş. benim rızamı aldın mı sayın bahçeli saçma bi gündem yarattın
Müslüman 1 yıl önce
Müslüman affetmeyi sever. Af çıksın.
Emoş 1 yıl önce
Af istiyoruz artık ne olur bir af gelsin artık ceza evinin kapısın da beklemekten yorulduk
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın