AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayları Belli Oldu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yerine gelecek isim için adaylar belli oldu. İşte Gökçek'in yerine gelmesi muhtemel üç isim...

GÜNDEM 04.11.2017, 16:52
AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayları Belli Oldu

AK Parti'de yapılan "Melih Gökçek'in koltuğuna kim otursun?" seçiminde, sırasıyla Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk çıktı.

TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILDI

İstifa eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yerine gelecek ismin belirlenmesi için bugün, AK Parti Genel Merkezinde, temayül yoklaması yapıldı.

Sözcü'nün haberine göre; oylamaya Milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve MKYK üyeleri katıldı.

OYLAMA SONUÇLARI AÇIKLANDI

Yapılan oylama neticesinde; birinci sırada Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, ikinci sırada Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, üçüncü sırada ise Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk çıktı.

YENİ BAŞKAN ADAYI PAZARTESİ GÜNÜ İLAN EDİLECEK

İlk 3 sırada yer alan adaylar, parti merkezinde değerlendirilecek. AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı, pazartesi günü kesin olarak ilan edilecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi ise Melih Gökçek’in koltuğuna oturacak isim Çarşamba günü seçecek.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)