banner731

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Terörden yana olduklarını tescillediler!

Türkiye’nin Suriye’de sadece Suriye halkı için mücadele verdiğini dile getiren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bazı kimselerin Suriye halkına ait olan kaynakları terör örgütlerine vereceği yönünde yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

GÜNDEM 09.11.2019, 18:55
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Terörden yana olduklarını tescillediler!

“Birileri demokrasi tarihinin tüm kazanımlarını tahrip etmeye kararlı gözüküyor.” İfadelerini kullanan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “İsimsiz bazı kaynaklar her gün Suriye petrolleri hakkında yeni bir açıklamada bulunuyor. Suriye’deki petrolün SDG’ye kullandırılacağını söylüyorlar. Suriye halkına ait kaynaklar üzerinde mülkiyet hakkı ilan etmek asıl işgalciliktir.” Diye tepkisini ortaya koydu.

SURİYE HALKINA AİT KAYNAKLARA EL KOYDU

Daha önceden de teröristler tarafından kullandırılan kaynakların yeniden kullandırılmaya çalışıldığını açıklayan Çelik, “Üstelik bu işgalcilik DEAŞ ve PKK gibi terör örgütleri tarafından gerçekleştirildi. Terör örgütleri Suriye halkına ait kaynaklara el koydu. Tarihi eserleri yağmaladı. Petrol başta olmak üzere kaynakları sattı. Bunu DEAŞ, PKK, YPG, PYD, SDG tüm terör örgütleri yaptı. Terör insanlık suçlarını işlerken aynı zamanda halka ait kaynakları tahrip eder. Çünkü bir projedir.” Dedi.

EN BÜYÜK TEHDİT BUDUR

Suriye halkına ait kaynakların sadece Suriye halkına hizmet etmesi gerektiğini açıklayan Çelik, “İsimsiz bazı yetkililer bazı devletler adına konuşuyor. Suriye halkına ait kaynaklar üzerinde kanunsuz hak iddia ediyorlar. Ve bu kaynakları terör örgütü SDG’ye kullandıracaklarını söylüyorlar. PKK herkesin terör örgütü olarak kabul ettiği bir yapı. Bu terör örgütünün etiketlerinden biri de SDG. Buna Suriye halkının kaynaklarını aktaracaklarını söyleyenler, Suriye halkına karşı terörden yana olduklarını bir kere daha tescil etmiş olurlar. Tüm bunlar, Ortadoğu halklarının gördüğü en vahşi ve insanlık dışı projelerin PKK/YPG/PYD/SDG üzerinden kurgulandığını tekrar gösteriyor. Bu yapı, tüm halkların düşmanıdır. Demokratik devletler DEAŞ’ı yenmeye odaklanırken teröre yeniliyor. Çünkü DEAŞ’la mücadele ederken bir başka terör örgütüne destek veriyorlar. Bir terör örgütünü yenerken, teröre yenilmek budur. Demokrasilerin İkinci Dünya Savaşı sonrası karşı karşıya kaldığı en büyük tehdit budur.” Şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)