banner731

AK Parti’den Arınç’a net çağrı: İstifa et!

Son günlerde yaptığı açıklamalarla tepkileri üzerine çeken Bülent Arınç’a AK Parti’den istifa çağrısı yapıldı. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, katıldığı televizyon programında Arınç’ın açıklamalar sonrasında Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyeliğinden istifa etmesi gerektiğini dile getirdi.

GÜNDEM 07.11.2019, 00:48
AK Parti’den Arınç’a net çağrı: İstifa et!

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi (YİK) Bülent Arınç KHK hakkında yaptığı açıklamalarla MHP’den bazı isimler de dahil olmak üzere bir çok siyasetçi tarafından sert bir dille eleştiri yağmuruna tutuldu. Arınç’a en sert açıklama ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan Arınç'ın açıklamalarını esefle kınadığını açıklamıştı.

ŞAHSİ KANAAT TOPLANTILARDA İFADE EDİLİR

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, yaptığı açıklamada, “Şahsi kanaat toplantılarda ifade edilir ekranlarda değil. Sayın Arınç'ın kurullarda bunu söyleme hakkı var bırak kurul üyeliğini bırak gel televizyonda tartış lafım yok. Ama siz KHK feci derseniz bu KHK'ya imza atan Erdoğan'a feci söylemiş olursunuz. Bu doğru olmaz.” İfadelerini kullandı.

BÜLENT ARINÇ’A NET İSTİFA ÇAĞRISI!

Ayrıca Turan, “Siyasal tartışma bir tarafa psikolojik tartışma bir tarafa ben KHK derken bir gazi ve şehit evinde psikolojik üzüntü olacaksa bundan hicap duyarım.

Ben o yazıyı okurken Arınç da bizlerin de ders alacağı ifadeler vardı. Ama keşke o tartışmalardan sonra olmasaydı tartışmalar olmadan olsaydı olurdu. Ben Arınç'ın yerinde olsam o toplantıya gidemezdim. Net istifa ederdim. Madem şahsi açıklamalar yapıyoruz. Sayın Erdoğan'ın esefle karşılamasından sonra o toplantıya gitmezdim.” Dedi.

Yorumlar (0)