Akbank'ta Hesabı Olanlar Dikkat !

Akbank'ta sabah saatlerinden itibaren şube, ATM, mobil, internet şubesi gibi kanallardan işlemlerin yapılmasını engelleyen sistemsel bir arıza bulunuyor. Yapılan açıklamada sistemsel arızanın giderildiği ifade edildi.

GÜNDEM 27.03.2017, 17:08
Akbank'ta Hesabı Olanlar Dikkat !

Konu ile ilgili olarak Akbank tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada “Sistemlerimizde geçici olarak yaşanan yavaşlama ve kesintiler giderilmiştir. Hizmetlerimiz tüm kanallarımızda devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

Bugün sabah erken saatlerde Akbank’ın şube, ATM, mobil, internet şubesi gibi kanallardan işlemlerin yapılamadığı ve POS cihazlarının çalışmadığı belirtildi. Bunun ardından Akbank teknik sebeplerle banka içi sistemlerde geçici kesintiler yaşandığı duyurmuştu. Konu ile ilgili olarak Reuters'in haberine göre bir bankacı “Sabah saatlerinden itibaren işlem yapılamıyor. Geniş çaplı bir sorun var. ATM’ler, mobil, internet, şubeler, POS’lar çalışmıyor” dedi.

AKBANK TARAFINDAN PAYLAŞILAN AÇIKLAMA

GENİŞ ÇAPLI BİR SORUN

Konuya yakın bir kaynak ise sistemsel arızaya ilişkin; “Geniş çaplı bir sorun var. Bankada hiçbir sistem çalışmıyor” dedi. Bu bağlamda sosyal medyada da bankadan işlem yapılamadığına dair çok sayıda paylaşım yapıldı.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)