Akıl Almaz Olay: Bir Tane Kaldırım Taşını 50 Bin TL'ye Satmışlar

Afyonkarahisar’da H. Öç ve M. T. isimli şahısların Eskişehir'de yaşayan Y. A.'ya külçe altın diye bir tane kaldırım taşını boyayarak sattıkları iddia edildi. H. Ö. ve M. T. isimli şahıslar bu iddiadan dolayı gözaltına alındı.

Akıl Almaz Olay: Bir Tane Kaldırım Taşını 50 Bin TL'ye Satmışlar

Afyonkarahisar’da Hakan Ö. ve Muhammet T. isimli şahıslar sosyal medya platformu üzerinden tanıştıkları Eskişehir’de yaşayan Yasin A.’ya, külçe altın diye parke taşı sattıkları iddiasıyla gözaltına alındı.

ESKİŞEHİR'DE BULUŞMA GERÇEKLEŞTİ

Afyon'a bağlı Bolvadin ilçesinde ikamet eden Hakan Ö. ve Muhammet T. isimli iki arkadaş, külçe altın olduğunu iddia ettikleri altın sarısı renge boyanmış parke taşını 50 bin liraya satmak için, Eskişehir’de hayvancılık yapan Yasin A. ile sosyal medya üzerinden anlaştı. Eskişehir’den 5 Aralık 2018 Çarşamba günü Bolvadin’e gelen Yasin A., Bolova Kavşağı’nda Hakan Ö. ve Muhammet T. ile buluştu.

50 BİN TL ÖDEME YAPTI

Yasin A., külçe altın aldığını düşünerek 50 bin lira ödedi. Yasin A., daha sonra yaptığı kontrolde aldığı külçenin sarıya boyanmış parke taşı olduğunu fark edince Bolvadin İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek iki kişi hakkında şikayetçi oldu. Mobese kameraları ve çevredeki işyelerinin güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, aynı gün Hakan Ö. ve Muhammet T.’yi gözaltına aldı. Şüpheliler emniyetteki ifadelerinden sonra dün çıkarıldıkları mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 20:55
YORUM EKLE