AKOM Uyardı: Soğuk Hava Geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'nin (AKOM) yapmış olduğu son değerlendirmelere göre, mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklıkları hissedilir derecede azalacak.

GÜNDEM 19.09.2017, 12:15 19.09.2017, 12:20
AKOM Uyardı: Soğuk Hava Geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan son açıklamaya göre, önümüzdeki günlerde İstanbul'da serin havaların beklenildiğini belirtti. 21 Eylül'den itibaren soğuk havaların etkili olacağına da değinildi.

Soğuk Hava Geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), 21 Eylül'den itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağını belirtti.

AKOM yapmış olduğu açıklamada; "21 Eylül'den itibaren kuzey yönlerden esmesi beklenen rüzgarların Balkanlar üzerinden taşıyacağı soğuk ve yağışlı havanın etkisiyle yaz değerlerinde seyreden sıcaklıkların, hissedilir derecede azalarak yerini sonbahar havasına bırakması bekleniyor" ifadelerine yer verdi.

Sıcaklıklar 35 Dereceden 23 Dereceye Düşüyor

AKOM tarafından yapılan tahminlere göre, cuma gününden itibaren sıcaklık değerlerinin 23 dereceye düşeceği belirtildi.

Yapılan değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu olacağı tahmin edilirken, öğleden sonra Isparta, Burdur, Afyonkarahisar, Konya ve Çankırı'nın batı ilçeleri, Bolu'nun güneydoğu çevreleri ile Antalya'nın yüksek kesimlerinin kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı, diğer yerlerin ise az bulutlu ve açık geçeceği öngörülüyor.

Mevsim Normallerinin 6 ile 8 Derece Üzerinde

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu son değerlendirmelere göre, yurt genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6 ile 8 derece üzerinde devam edeceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde hava sıcaklıkları ve günün en yüksek sıcaklıkları şu şekilde:

Ankara: Öğle saatlerinden sonra yer yer bulutlu, 35 derece,    

İstanbul: Az bulutlu, 32 derece,       

İzmir: Az bulutlu, 35 derece,       

Adana: Az bulutlu 35 derece,     

Samsun: Parçalı bulutlu, 26 derece,       

Antalya: Az bulutlu, öğleden sonra yüksek kesimlerde sağanak yağışlı, 30 derece,      

Diyarbakır: Az bulutlu, 38 derece.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)