AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'dan OHAL Kararı Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, olağanüstü hal (OHAL) kararının vatandaşın gündelik hayatını olumsuz etkilemeyeceğini bildirdi.

GÜNDEM 21.07.2016, 17:46 21.07.2016, 17:55
AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'dan OHAL Kararı Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, olağanüstü hal (OHAL) kararının vatandaşın gündelik hayatını olumsuz etkilemeyeceğini bildirdi.

Karaaslan, yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuz'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi ile Türkiye'nin zor bir gece yaşadığını, milletin demokrasiye sahip çıktığını hatırlattı.

Milletin darbe girişimine karşı tarih yazdığını, darbecilerin kısa sürede püskürtüldüğüne dikkati çeken Karaaslan, darbe girişimde bulunan ve yakalanan hainlerin en ağır şekilde cezalandırılacağını belirtti.

Yaşanan gelişmelerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu ve Bakanlar Kurulu toplantısında alınan OHAL kararının sıkıyönetim olmadığını vurgulayan Karaaslan, şunları kaydetti:

''Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu ve Bakanlar Kurulumuz 3 ay süreliğine OHAL kararı almıştır. OHAL, bir sıkıyönetim değildir. Yönetim askerde olmayacaktır. Yönetim askerde değil, sivil iradede olacaktır. Bu doğrultuda hayatı olumsuz etkileyecek uygulamalar yapılmayacak. Darbe girişiminde yaşanan kayıp ve zararlar telafi edilecek. Ülkemizin güvenliği ile ilgili gerekli düzenlemeler daha hızlı yapılacaktır. Burada hukuk dışında bir işlem yoktur. Tamamen yürürlükteki anayasa ve kanunlara uygun olarak alınmış bir karardır. 3 aylık olağanüstü hal kararı, vatandaşlarımızın gündelik hayatlarını olumsuz etkilemeyecektir. Ülke olarak üretime, kalkınmaya devam edeceğiz."

Karaaslan, OHAL'in hedefinin belli olduğunu işaret ederek, "OHAL kararının tek hedefi, devletin içindeki paralel ihanet şebekesinin temizlenmesidir. OHAL, kanun hükmünde kararnameler ile bu temizliğin etkin ve hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır. Hedef açık ve nettir. Alınan bu karar halkımızın gündelik hayatına yönelik değil, devlet içindeki işleyişin daha düzenli ve hızlı olmasına yöneliktir." ifadelerini kullandı. 


Çiğdem Karaaslan kim ?

1979 yılında doğdu. Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümünü yüksek şeref öğrencisi olarak bitirdi. Ankara Üniversitesi‘nde “Tarihi Kentlerde Kimliksizleşme Sorunu” üzerine yüksek lisans tezini tamamladı. Akademik hayatına Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Politikalar Bölümünde doktora eğitimi ile devam etmektedir.

10 Nisan 2005'de AK Parti Gençlik Kolları 1. Olağan Büyük Kongresinde AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Tanıtım ve Medyadan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 11 Kasım 2006 yılında yapılan AK Parti 2. Olağan Büyük Kongresinde Ana Kademe Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Bu görevini üç dönemdir sürdürmekte olup, AK Parti 5.Olağan Büyük Kongresi ile 4. kez MKYK üyeliğine seçilmiştir. 2010 yılından itibaren Genel Merkez Sosyal İşler Başkan Yardımcılığı görevine devam eden Karaaslan, bu görevi sırasında dezavantajlı gruplar başta olmak üzere engelliler, ulaşılabilirlik ve çevre konularında hazırlanan çalışmalara katkı sunmuştur. Uluslararası alanda katıldığı organizasyonlarda partisini birçok kez temsil etmiştir.

25. ve 26. Dönem Samsun Milletvekili olan Çiğdem Karaaslan, 5.Olağan Büyük Kongre ile Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir. İyi derecede İngilizce bilen Karaaslan, evli ve iki çocuk annesidir.

Kamupersoneli.net | AA

Yorumlar (0)