AKP İBB Başkan adayı kim olacak- Ne zaman açıklanacak?

AKP, İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı ve ilçe adaylarını açıklamayı yine erteledi ve bu ay sonuna erteledi... AKP'nin İBB Başkan adayı olarak, TBMM Başkanı Binali Yıldırım ismi kesin gözle bakılırken neden aday açıklaması devamlı erteleniyor?... AKP'nin İBB Başkan adayı kim olacak?... PekiAKP İBB Başkan adayını ne zaman açıklayacak?...

GÜNDEM 03.12.2018, 15:35 probil
AKP İBB Başkan adayı kim olacak- Ne zaman açıklanacak?

AKP, Perşembe günü ise 15 il belediye başkan adayını açıklayacak.. Ama İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan aday açıklaması yine yok. Son olarak AKP kulislerinde Binali Yıldırım'ın adaylığına kesin gözle bakılırken, AKP neden İBB Başkan adayı açıklamasını erteliyor?.. 

AKP, şimdiye kadar 61 ilde adayını açıkladı, 20 ilde ise adaylar açıklanmadı. Bazı illerin de MHP'ye bırakılması nedeniyle 14-15 ilde adaylar Perşembe günü belli olacak.

İSTANBUL AY SONUNDA

İstanbul ve ilçeleri için bütçe görüşmelerinden sonra bir takvim belirlenecek. Aralık ayının son haftasında İstanbul'dan gösterilecek adaylar kamuoyuna açıklanacak. TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve 39 ilçeden aday olacak isimler için ayrı bir tanıtım toplantısı yapılacak.

Yıldırım'la yıldızı barışmayan AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak için de koltuk aranıyor. Şenocak'ın ilçe belediyelerinden birinden adaylığı gündemde bulunuyor. Daha önce Avcılar ilçe başkanlığı yapan Şenocak'ın Avcılar ya da Başakşehir'den aday olabileceği belirtiliyor.

İSTANBUL Belediye Başkanlığı adaylığını açıkça istemediğini söyleyen Binali Yıldırım, iddialara engel olamadı ve hala bazı basın ve yayın organlarında Binali Yıldırım 'ın İstanbul 'un Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olacağı tekrar gündeme getirildi. Hatta İBB Başkan olması olasılığına yönelik olarak ''Kişiye Özel Düzzenleme'' Başlığı altında çıkarılacak yeni bir kanunla, Yıldırım'ın TBMM Protokol konumunu kaybetmemesi hususunda çalışmalar olduğu iddia edildi. Peki AKP'nin gerçekten de İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım mı?.. Eğer Binali Yıldırım ise neden açıklanması hep erteleniyor?

Eğer AKP'nin İBB Başkanı Yıldırım Değilse neden başka bir isim şu ana kadar hiç konuşulmadı?..

Konu hakkında, Binali Yıldırım'ın TBMM Başkanlık konumunu bir Valilikten izin alan Belediye Başkan konumuna değiştirmemek olduğu da söylentiler arasında...AKP içerisinde, Binali Yıldırım'ın Hem İYİ Parti hemde CHP 'de ılımlı bakılabilecek en sempatik adam olarak görünmesi, Yıldırım'ın Belediye Başkan Adayı olmasını daha cazip kılmasından dolayı, Yıldırım'ın isteği olmasa da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konuda ısrarcı olduğu, Yıldırım'ı ikna etmeye çalıştığı da kulislerde söylenen dedikodular arasında...

Eğer İBB Başkanı Binali Yıldırım Değilse, AKP İBB Başkan adayı kim olacak? Sanırım bu sorunun cevabını bu ay sonu açıklanaması beklenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı tanıtımına son bir kaç günden öncela öğrenemeyeceğimiz aşikar. 

Yorumlar (0)