Akşener: Tek Siyasi Partimiz Al Bayrağın Partisidir

Barış Pınarı Harekatı’nın başlamasının ardından siyasi liderler sırasıyla açıklama yapmaya başladı. Son olarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Türk ordusu cephede yerini aldığı anda, tek siyasi partimiz al bayrağın partisidir” ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 09.10.2019, 23:03
Akşener: Tek Siyasi Partimiz Al Bayrağın Partisidir

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Barış Pınarı Harekatı’nın başlamasının ardından bu zor süreçte önemli açıklamada bulundu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin kuzeyinde terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı başlattığını dile getiren Akşener, tüm tartışmaların rafa kaldırılacağını, Türk ordusu cephede yerini aldığı anda tek siyasi partinin al bayrağın partisi olacağını dile getirdi.

Akşener, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Türk milleti ve ordusu, nice kahramanlık destanları yazmıştır, yazmaya da devam edecektir. Bu askeri harekat, her ne kadar terörizmle mücadele kapsamında yürütülüyor olsa da Suriye'nin toprak bütünlüğüne ve siyasi birliğine aykırı sonuçlar doğurmamalıdır. Bu yüzden de Türkiye Cumhuriyeti'nin, diplomatik yöntemleri de kullanarak mücadeleyi sürdürmesi gerektiği düşüncesindeyiz. Allah Mehmetçik'imizin ayağını taşa değdirmesin, en kısa zamanda muvaffakiyet nasip etsin."

Türk topçusu atışa başladığında herkes susar. Ve Yahya Kemal der ki; 'Şu kopan fırtına Türk ordusudur ya Rabbi, senin uğrunda ölen ordu budur ya Rabbi ta ki yükselsin ezanlarla müeyyed namın galib et; çünkü bu son ordusudur İslam'ın.' Allah askerlerimizin ayağını taşa değdirmesin.

Yorumlar (0)