Alinur Aktaş Belediyenin Tüm Şirketlerinden İstifa Etti!

Huzur hakkı iddialarıyla gündeme gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, kendisini belediyenin tüm şirketlerine yönetim kurulu başkanı olarak atamasından sonra istifa etti. Aktaş'ın huzur hakkı iddialarına gelen tepkilerden sonra istifa ettiği öğrenildi.

GÜNDEM 17.08.2019, 00:07
Alinur Aktaş Belediyenin Tüm Şirketlerinden İstifa Etti!

Huzur hakkı iddialarıyla tartışma konusu olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, daha önce kendisini başkan olarak atadığı şirketlerden istifa ettiğini duyurdu.

İlgili şirketlerde Adalet ve Kalkınma Partili il yöneticileri başkan vekili yapan Aktaş'ın 'huzur hakkı' adıyla aylık yaklaşık şirket başı 750'şer lira 'huzur hakkı' aldığı ortaya çıkmasından sonra tepki odağı olmuştu.

TEPKİLERDEN SONRA İSTİFA ETTİ

Sözcü Gazetesinden Halil Ataş'ın haberine göre Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tepkilerden sonra yönetim kurulu başkanı olduğu şirketlerden istifa etti.

Eleştiri hedefi olan Aktaş'ın, Kurban Bayramı öncesinde yönetim kurulu başkanlığını yaptığı esnada BURULAŞ, BURFAŞ, Kültür AŞ. BEŞAŞ, Tarım AŞ, Jeotermal AŞ ve Burkent şirketlerinden istifa ettiği basına yansıdı..

Aktaş sadece BİNTED Şirketi'nin başında kaldı.

Yorumlar (0)