Almanya Başbakanı Merkel'den Türkçe Afiş ! Türklerden Oy İstedi

Almanya Başbakanı Angela Merkel Türkçe afiş bastırarak Türkiye kökenli seçmenden oy istedi.

Almanya Başbakanı Merkel'den Türkçe Afiş ! Türklerden Oy İstedi

TÜRKİYE KÖKENLİ SEÇMENLERDEN OY İSTEDİ

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Almanya Federal Seçimlerine 2 gün kala Türkçe afiş bastırdı. Almanya Başbakanı Merkel afiş ile Türkiye kökenli seçmenlerden oy istedi.

MERKEL'İN PARTİSİNE OY VERME ÇAĞRISI

Almanya Başbakanı Angela Merkel Bastırdığı Afişi 'İçinde mutlu ve severek yaşayacağımız bir Almanya için.' başlığı ile yayınlattı. Ayrıca afiş ile seçmenlere Merkel'in partisi CDU'ya (Hristiyan Demokratlar Birliği) oy vermeleri için çağrıda bulunuldu.

İlanda CDU'ya oy verme gerekçeleri olarak, 'daha iyi işler ve maaşlar için', 'kimsenin kökenine bakmadan bütün çocuklar için iyi eğitim' ve 'ailelere daha fazla saygı' ifadeleri yer aldı.

SEÇİMLER 24 EYLÜL'DE

Almanya'da meclis seçimleri 24 Eylül Pazar günü yapılacak. Söz konusu seçimlerde 720 bin Türkiye kökenli seçmen de sandığa gidecek.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE