Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel: Türkiye Bugün AB'ye Hiç Olmadığı Kadar Uzak!

Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel Türkiye'nin AB'ye girme şansına ilişkin yaptığı açıklamasında Türkiye'nin AB'ye girme şansının hiç bu kadar az olmadığını ifade etti.

Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel: Türkiye Bugün AB'ye Hiç Olmadığı Kadar Uzak!

Alman Der Spiegel dergisine konuşan Gabriel, "Türkiye bugün kesinlikle Avrupa Birliği'ne üyeliğe hiç olmadığı kadar uzak" dedi. Konuya ilişkin Reuters'in aktardıklarına göre Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel'in Türkiye'nin Avrupa Birliğine girme şansının hiç bu kadar az olmadığını ifade etti. 

Almanya'da 2005 yılında Başbakanlığa gelen Angela Merkel, daha öncesinde Türkiye'nin üyeliğine açıkça karşı çıkmış ve "öncelikli ortaklık" çağrısında bulunmuştu. Gabriel, bunun Türkleri "ikinci sınıf Avrupalılar" gibi hissettireceğini düşündüğünü fakat İngiltere'nin AB'den ayrılma kararının ardından görüşünün değiştiğini belirtti.

Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel, Türk Siyasetçilerin Almanya'da yapılacak olan mitinglerde Alman yasalarına uymamaları halinde ülkeye girişlerinin yasaklanabileceğini ifade etti. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 10:59
YORUM EKLE