Almanya Milli Takımını Bırakan Mesut Özil'e AK Parti'den Destek

Dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil yapmış olduğu bir açıklama ile Almanya Milli Takımını bıraktığını açıklamıştı. Mesut Özil tarafından yapılan bu açıklamanın ardından ise yıldız oyuncuya AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan destek geldi.

GÜNDEM 23.07.2018, 00:51
Almanya Milli Takımını Bırakan Mesut Özil'e AK Parti'den Destek

Türk asıllı dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil, 2018 Dünya Kupası'ndan sonra kendisine yöneltilen haksız eleştirilerin ardından Almanya Milli Takımını bırakma kararı aldı. 

Türk asıllı Alman futbolcu konuya dair yapmış olduğu açıklamasında Almanya Milli Takımı kariyerini sonlandırdığını duyurdu. Irkçılık ve saygısızlığa maruz kaldığını ifade ederek Almanya Milli Takımı'nı bırakan Mesut Özil'e ise AK Parti'den destek geldi. 

MAHİR ÜNAL'DAN MESUT ÖZİL'E DESTEK GELDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden Almanya Milli Takımını bırakan Mesut Özil'e destek verdi. Resmi Twitter hesabı üzerinde yapmış olduğu paylaşımlarında "Sözde ‘Respect', 'No to Racism' diyen, fakat Mesut Özil’in ifadesi ile ‘kazandığında Alman, kaybettiğinde göçmen’ oluşuna ses çıkarmayanlara karşı Özil onurlu bir duruş sergilemiştir. Takımını Dünya Şampiyonu yapmış, dünyanın sayılı futbolcularından biri olan Mesut Özil’in son dönemde yaşadıkları, Avrupa’daki faşizmin, ırkçılığın ve yabancı düşmanlığının ulaştığı boyutu göstermesi açısından önemli ve ibretliktir." ifadelerini kullanan Mahir Ünal Mesut Özil'i tebrik etti. 

Türk halkının Mesut Özil'in yanında olduğunu vurgulayan Mahir Ünal ayrıca "Türkiye ve Türk halkı, dünyanın neresinde olursa olsun dini ve ırkı yüzünden ayrımcılığa tâbi tutulan herkesin yanında olmaya devam edecektir." paylaşımında bulundu. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)