Amerika (ABD) Neden Yanıyor? Onlarca Ölü Var !

Amerika Birleşik Devletleri'nin California eyaletinde bir yangın meydana geldi ve günlerdir devam ediyor. Bu yangın kapsamında onlarca kişi hayatını kaybederken 300 bin kişi tahliye edildi.

Amerika (ABD) Neden Yanıyor? Onlarca Ölü Var !

ABD'nin California eyaletinde "tarihin en yıkıcı orman yangını" olarak nitelendirilen felaket devam ediyor. 

ONLARCA ÖLÜ VAR

Meydana gelen yangında Paradise kasabasında 14 kişinin cesedinin bulunmasıyla ölü sayısı 25'e yükseldi. Bunun yanı sıra eyaletin farklı bölgelerinde aktif olarak 16 yangının daha etkili olduğu ifade edildi.

Çıkan bu yangından dolayı 300 bin kişiye yaşam alanlarını boşaltma emri verdi.

ABD NEDEN YANIYOR?

Meteorologlar tarafından eyaletin bazı bölgelerinin bir aydır hiç yağış almadığını ve rüzgâr hızının yer yer saatte 90 kilometreye kadar çıktığını, bu gibi sebeplerden dolayı yangının hızla ve önceden tahmin edilemez biçimde yayıldığı ifade edildi.

Meydana gelen korkunç yangın rüzgarın etkisiyle yayılmaya devam ediyor ve şu anda 404 kilometrelik bir alana ulaşmış durumda.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 14:18
YORUM EKLE