Anadolu Üniversitesinde FETÖ Operasyonu: 17 Kişi Tutuklandı

Terör örgütü FETÖ'nün Anadolu Üniversitesi yapılanmasına yönelik operasyonda 30 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınana 30 kişiden 17'si tutuklandı.

GÜNDEM 15.03.2017, 12:25
Anadolu Üniversitesinde FETÖ Operasyonu: 17 Kişi Tutuklandı

Eskişehir merkezli 5 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Anadolu Üniversitesi (AÜ) yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan 30 kişi adliyeye sevk edildi.

8 Mart 2017 tarihinde Anadolu Üniversitesi bünyesindeki FETÖ üyesi öğretim kadrosunun yakalanması için Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. 

6 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Başlatılan soruşturma kapsamında Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Eskişehir, Konya, Trabzon, Bursa ve Adana'da operasyon gerçekleştirdi. Eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda 3'ü profesör, 3'ü doçent, 6'sı yardımcı doçent, 15'i araştırma görevlisi ve 3'ü bilgisayar işletmeni 30 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden 6'sı savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

17 KİŞİ TUTUKLANDI 

Kalan 24 şüpheli ise nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen 24 şüpheliden 17'si tutuklandı. Çıkan karara ilişkin kalan 7 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)