Anaokulu Müdürü İlk Ders Zilinden Önce İntihar Etti

Kayseri'nin Merkez Kocasinan Barbaros Anaokulu öğrencileri 2016-2017 Eğitim-Öğretim sezonunun ilk günü için geldikleri okullarında şokla karşılaştılar...

GÜNDEM 19.09.2016, 11:13 19.09.2016, 11:18
Anaokulu Müdürü İlk Ders Zilinden Önce İntihar Etti

Kayseri'nin Merkez Kocasinan Barbaros Anaokulu Müdürü Ali Derebaşı yeni eğitim öğretim sezonunun açıldığı gün okul kendini astı. Barbaros Anaokulu'na saat 6:30 ularında geldiği öğrenilen Okul Müdürü Ali Derebaşı, 3 derslikli ve 5 öğretmenin görev yaptığı anaokulunda kendini asarak hayatına son verdi.

Okula temizlik yapmak için gelen temizlik görevlileri Ali Derebaşı'nın cansız bedenini bulduktan sonra emniyet ekipleri ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen inceleme ekipleri Ali Derebaşı'nın intihar notu ile karşılaştı. Ali Derebaşı , intiharın önce yazdığı notda "Ölüm kapıdadır. Ölümün ne zaman geleceği belli değildir" yazmıştı. Eğitim öğretim sezonunun ilk günü nedeniyle okula gelen minik öğrenciler ve velileri "okul bugün kapalı" denilerek geri çevrildi. İlçe Eğitim Müdürü Ercan Duran başkanlığında bir heyet intihar olayıyla ilgili inceleme başlattı.  Ali Derebaşı'nın eşi FETÖ soruşturmaları kapsamında açığa alınmıştı. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)