Anayasa Değişikliği Referandumunda Oy Verme Günü Yayın Yasağı Uygulanacak

Yüksek Seçim Kurulunun Anayasa değişikliği referandumu hakkında kararını Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Yayımlanan kararlarda oy verme günü yayın yasağının uygulanacağı ve birçok konu hakkında düzenlemelerin yapıldığı ifade edildi.

Anayasa Değişikliği Referandumunda Oy Verme Günü Yayın Yasağı Uygulanacak

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği referandumu sürecinde seçimlerin temel hükümleri ve seçmen kütüklerine ilişkin kararı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

SAAT 18.00'A KADAR YAYIN YASAĞI

Yüksek Seçim Kurulunun Anayasa değişikliği referandum kararlarına göre oy verme günü saat 18.00'a kadar yayın yasağının uygulanacağı ifade edildi. Oy verme günü saat 18.00'e kadar radyolar ve her türlü yayın organları tarafından halk oylaması ve halk oylaması sonuçları ile ilgili haber, tahmin ve yorum yapılması yasak olacak.

Oy verme süresince kahvehane, kıraathane ve internet kafeler gibi bütün umumi eğlence yerleri kapatılacak. Eğlence yeri niteliği taşıyan lokantalar ise sadece yemek servisi yapabilecek.

KISITLI SUÇLARDAN HÜKÜM GİYENLER OY KULLANACAK

Kasıtlı suçtan dolayı ceza infaz kurumunda bulunan, bu kurumda iken firar edenler dahil hükümlülerin oy kullanamayacağına karar verildi. C3eza infaz kurumunda bulunan ve seçmen niteliği taşıyan tutuklular ile beraber taksirli suçlardan hükümlü olanların da oy kullanabileceğine karar verildi.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 17:22
YORUM EKLE