Anayasal Düzen Başsavcı Vekili Necip İşçimen Darbe Girişimini Açıkladı

15 Temmuz 2016 gecesi başlayan ve hala yankıları süren FETÖ darbe girişimleri hakkında açıklamalar gelmeye başladı.

GÜNDEM 16.07.2016, 13:24 16.07.2016, 13:26
Anayasal Düzen Başsavcı Vekili Necip İşçimen Darbe Girişimini Açıkladı
Anayasal Düzen Başsavcı Vekili Necip İşçimen FETÖ darbe girişimleri hakkında açıklama yaptı. 

''Uzun zamandır paralel yapı ile mücadele içerisindeyiz. 2 gün önce hazırlanan iddianamede bu örgütün bütün gerçek yüzü ortaya dökülmüştü. Spesifik olarak söyleyecek olursam istihbarat dairede usulsüz dinlemeler yapan eski istihbarat daire müdürleri var. Bunun yanı sıra Kozmik Oda'da soruşturma yaptığımız Muhamrrem Köse ismindeki askeri görevlinin şu andaGgenelkurmay Adli Müşaviri olarak sıkı yönetim mahkemelerinde görevlendirildiği anlaşılmaktadır. Muhamrrem Köse darbe girişiminin askeri kanadının 1 numarası olarak gözükmektedir.

Albay Mehmet Oğuz Akkuş yine aynı şekilde yapılacak darbe başarılı olduğunda askeri başsavcısı olarak görevlendirilmiştir. Mehmet Oğuz Akkuş'un eşi KPSS soruşturmasında sanık konumundadır. Kendisi 2010 KPSS'sinde 120'de 120 yapmıştır. Yapacağımız operasyonda kendisini gözaltına alacaktık.

Asker içerisindeki bu yapıya gerekli müdahaleyi yapmayı düşünüyorduk. Sıranın kendini geldiğini anlayan bu şahıslar apar topar darbe girişimi yapmıştır. 30'a yakın cumhuriyet savcımız görevdedir.''

Kamupersoneli.net | AA
Yorumlar (0)