Ankapark Açılış Tarihi Belli Oldu

Yeni adı Wonderland Eurasai olan Ankapark'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 20 Mart 2019 tarihinde açılacağı ifade edildi.

GÜNDEM 17.03.2019, 10:36 Batuhan
Ankapark Açılış Tarihi Belli Oldu

AÇILIŞ TARİHİ BELLİ OLDU

Ankara'nın en tartışmalı projesi olan ve yeni adı Wonderland Eurasai olan Ankaparkın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 20 Mart 2019 tarihinde açılacağı ifade edildi. Ayrıca açılış biletleri biletal.com adresinde satışa sunuldu. 

Ankapark, Wonderland Eurasia olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisine yapıldı. Konu ile ilgili olarak Ankapark Avrupa ve Asya'nın en büyük tema parkı 1.300.000 m2 alana kurulu Wonderland Eurasia hem kullanım alanları hem de eğlence üniteleri bakımından Türkiye ve Avrupa'nın en büyük tematik parklarından biri olma özelliğini taşıyor.

Wonderland Eurasi;

2.117 adet eğlence ünitesi ile geniş, bir hedef kitleye hitap eden tema park, 110.000 kapalı, 1.190.000 metrekare açık alanı ile yaz ve kış koşullarına uygun olarak misafirlerimize hizmet verebilecek şekilde tasarlandı.

Günümüz teknolojilerinin en son örneklerinin kullanıldığı tema park, başkente ve tüm Türkiye'ye değer katarken 5 milyon turiste ev sahipliği yaparak iç ve dış, turizme önemli katkılar sağlayacak.

Yorumlar (0)