Ankapark İhalesini Kazanan Firma Belli Oldu

Ankara Büyükşehir Belediyesine 29 yıllığına tahsis edilen Atatürk Orman Çiftliği arazisindeki Ankapark'ın işletme ihalesinin kazanını belli oldu. Peki ihaleyi hangi firma kazandı? İşte ihale sonucu

GÜNDEM 20.09.2018, 16:15 20.09.2018, 16:25
Ankapark İhalesini Kazanan Firma Belli Oldu

Ankapark'ın merakla beklenen ihalesi nihayet sonuçlandı.

İhaleyi, yıllık 26 milyon 400 bin lira üzerinden 29 yıllığına GBM Ticaret A.Ş. ile Çelik Ortak Girişim Grubu kazandığı açıklandı. Ayrıca söz konusu firmanın ihaleye tek katılan olduğu açıklandı.

Ankapark'ın daha önce ertelenen işletme ihalesi bugün Ankara Büyükşehir Belediyesinin Encümen Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Ayrıca firmanın yıllık 26 milyon 400 bin lira kira bedelinin yanı sıra gelirinin yüzde 3'ünü Ankara Büyükşehir Belediyesine ödemek şartı ile kazanmış oldu.

Firma Temapark'ta asgari bin kişiyi istihdam edeceğini açıkladı.

Ayrıca turist getirme konusunda söz veren firma, ilk yıl için 100 bin, ikinci yıl için 200 bin ve üçüncü yıl 500 bin olmak üzere Çin'den turist getireceğini duyurdu.

Ankapark içinde yer alan Hayvanat Bahçesi Yapılması İhalesi'nin ise ileriki bir tarihte yeniden yapılacağı açıklandı.

Diğer yandan önceki belediye başkanı Melih Gökçek'in, büyükşehirin tüm bütçesini harcayarak oluşturduğu Ankapark'ın çıkılan çok sayıda ihaleye rağmen alıcı bulamadığı biliniyor.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (1)
Arslan Kıyak 11 ay önce
Kaynakci