Ankara Adliyesi'nde Polis Müdahalesi ! 12'si Kadın 24 Gözaltı

Ankara Adliyesi'nde Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın görülmesi beklenen davası öncesinde basın açıklaması yapmak isteyen bir grup polis tarafından gözaltına alındı.

Ankara Adliyesi'nde Polis Müdahalesi ! 12'si Kadın 24 Gözaltı

AÇLIK grevinin 190'ıncı gününde, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın Ankara Adliyesi'nde görülmesi beklenen davası öncesinde, basın açıklaması yapmak isteyen gruba polis müdahale etti. Müdahale sonrası, 24 kişi gözaltına alındı.

Geniş Güvenlik Önlemleri Alındı

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında yayımlanan kanun hükmünde kararnamelerle (KHK) görevlerinden ihraç edilmelerinin ardından açlık grevine başlayan ve 'terör örgütü propagandası ve üyeliği' ile yargılanan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın davası, bugün Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlandı. Gülmen ve Özakça'nın getirilmediği duruşma öncesi, adliye çevresine barikatlar yerleştiren emniyet güçleri, geniş güvenlik önlemleri aldı.

12'si Kadın 24 Kişi Gözaltına Alındı

CHP'li ve HDPli milletvekillerinin de bulunduğu bir grup, davadan önce basın açıklaması yapmak istedi. Adliye önünde açıklama yapmalarının yasak olduğunu belirten polisle grup arasında arbede yaşandı. Arbedenin büyümesiyle polis, gruba biber gazıyla müdahale etti.

Müdahalenin ardından direnen 12'si kadın 24 kişi, gözaltına alındı.

KAMUPERSONELİ.NET - DHA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE