Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Kendi Fotoğrafının Asılmasını Yasakladı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş flaş bir genelge yayınladı. Yavaş, kendi fotoğrafının asılmasını yasakladığını duyurdu. Mansur Yavaş'ın bu hareketi sosyal medya gündemine oturdu. İşte Mansur Yavaş'ın genelgesi...

GÜNDEM 05.07.2019, 13:19
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Kendi Fotoğrafının Asılmasını Yasakladı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş duvarlara kendi resmin ve fotoğrafının asılmasını yasakladı. Yavaş, 2 Temmuz 2019 tarihinde yayımladığı genelgesinde rahatsızlığını dile getirdi.

Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi merkez binasında bulunan bütün birimlerin, bağlı olan kuruluşların ve iştiraklerle beraber EGO ve ASKİ'de dahi duvarlara asılan tüm fotoğraflarının kaldırılmasını talep etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından 2 Temmuz 2019 tarihinde yayımlanan genelgede ise;

"Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine başladığım 8 Nisan 2019 tarihinden sonra gerek tarafımdan yapılan gözlemler ve gerekse makamıma iletilen bilgilerden, Belediyemiz, bağlı kuruluşlar ve iştiraklerde bilgim dışında bazı bürolarda fotoğraflarımın asıldığı anlaşılmaktadır. Herhangi bir yasal dayanağı olmayan bu uygulamaya son verilmesini önemle rica ederim" dedi.

Yavaş, ANFA Altınpark Fuar Alanı'nda açılışına katılmış ve BELMEK sergisinde kendi heykelini yapan bir kadına bu konuda genelge sunacaklarını ifade etmişti ve;

"Biz şimdi halkın verdikleri maaşı alan, onlara görev yapan bir insanız. Çocuklarıma da vasiyetimdir, hiçbir yere ismimi vermeyecekler. Gerek yok bunlara" demişti.

Yorumlar (4)
Emre 3 ay önce
Öğrencilere ego lar ücretsiz olacaktı noldu o iş???
Tarık 3 ay önce
Okullar açılınca yaparlar, yaz tatilinde öğrenci indirimi mi olurmuş.
Tarık 3 ay önce
Okullar açılınca yaparlar, yaz tatilinde öğrenci indirimi mi olurmuş.
esat 3 ay önce
nıye yazın ogrencı degıllermı yoksa maasmı baglıyosun