Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan manifesto açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan manifesto gibi açıklama: Haram yemedim yedimem!.. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında yaşanan ‘yetki’ tartışması sonrasında konuşan Mansur Yavaş, mecliste yaptığı konuşmada bazı göndermelerde bulunarak “Bu yaşıma kadar haram yemedim. Bu yaştan sonra ne haram yerim, ne de haram yediririm” dedi.

GÜNDEM 14.04.2019, 13:17 14.04.2019, 14:34
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan manifesto açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında yaşanan ‘yetki’ tartışması sonrasında konuşan Mansur Yavaş manifesto niteleliğinde bazı açıklamalarda bulundu. “Bu yaşıma kadar haram yemedim. Bu yaştan sonra ne haram yerim, ne de haram yediririm” diyen Mansur Yavaş, ''Olur da belediyede göreve getirdiğim arkadaşım harama meyleder, sizler de karşıma dikilmezseniz 5 buçuk milyon hemşehrimize hem bu dünyada hem de ahirette hesap vermek zorunda kalırsınız. Her şeyin kayıt altına alındığı bilişim çağındayız. Bu kayıtları 100 yıl sonra gelecek olan torunlarımız bile okuyabilecek durumda. O yüzden yapılan iyi ve kötü ne varsa, tarihe miras kalacak.” dedi... 

AKP-MHP grubunun verdiği önerge ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanının yetkisi Meclis'e verilmek istendi. Böylece belediyeye bağlı şirketlerin yönetim kurulları ve denetlenmesiyle ilgili yıllardır başkanda olan yetki alınmak istendi.

AKP Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mümin Altunışık, işleme konulmayan önergeyi “Bu önergeyle belediyeden atılması düşünülen işçileri de korumak istedik” diye savundu.

Yorumlar (0)