Ankara Büyükşehir Belediyesinden Fatih Portakal'ın Eleştirisine Yanıt

Gazeteci ve FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'ın "'Çocuk evleri kapatılıyor mu?" sorusuna ve eleştirilerine Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yanıt verildi.

GÜNDEM 02.08.2019, 16:46 02.08.2019, 17:04
Ankara Büyükşehir Belediyesinden Fatih Portakal'ın Eleştirisine Yanıt

Ankara'da çocuk evlerinin tasarruf gerekçesiyle kapatılması iddiaları sonrası ile ilgili olarak gazeteci ve Fox Ana Haber sunucusu Fatih Portakal sosyal medya hesabından tepki göstermişti.

Fatih Portakal sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer vermişti:

"Doğru olabilir mi @ankarabbld? Yetim çocukların korunup kollandığı 'Çocuk evleri' kapatılıyor mu? Çocuklara boşaltın tebligatı gönderildi mi? Vicdanlı kamuoyu adına cevap beklemek hakkımız? Sosyal belediyecilik insan odaklı calışmalar yapmak değil midir? @mansuryavas06"

Fatih Portakal'ın bu paylaşımına Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yanıt verildi. Fatih Portakal verilen yanıtı da paylaştı ve şu ifadelere yer verdi:

"Cevap geldi @ankarabbld’den. 11 cocuk koruma evinde 47 çocuk kalıyor. Ve ailelerinin olduğu da anlaşılıyor. 40’i çocuklarını almak için dilekçe vermiş, güzel bir adim. 7’sinin babası cezaevindeymiş. Evde sosyal hizmet verilecekmiş. Açıklama önemli.

Çocuklar hepimizin, bu ülkenin çocukları. İktidar veya muhalefet kör siyasetin, egolu siyasetçilerin malzemesi olmasınlar. Böyle yapanlar var ise nasırlaşan vicdanlarını gözden geçirmelerinde fayda var. Şeffaf belediyecilik ve yanıt verebilir olmak önemli"

FATİH PORTAKAL'IN PAYLAŞIMI

Yorumlar (0)