Ankara'da 10 milyonluk konukevi yapılacağı iddia edilmişti! Resmi açıklama geldi

İller Bankası'ndan (İLBANK) gündeme bomba gibi düşen "Ankara Macunköy Sosyal Tesisleri'ne 10 milyonluk konukevi yapılacağı" iddiaları hakkında resmi açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Ankara'da 10 milyonluk konukevi yapılacağına dair çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilerek iddialar yalanlandı.

GÜNDEM 15.11.2019, 00:20
Ankara'da 10 milyonluk konukevi yapılacağı iddia edilmişti! Resmi açıklama geldi

Türkiye'nin gündemine İller Bankası'na ait "Ankara Macunköy Sosyal Tesisleri'ne 10 milyonluk konukevi yapılacağı" iddia edilmişti. İddialar üzerine herkes tepkisini ortaya koyarken İller Bankası'ndan (İLBANK) gündemi meşgul eden 10 milyonluk konukevi iddiaları hakkında açıklama geldi.

İLBANK ORTAYA ATILAN İDDİALARA AÇIKLAMA YAPTI

İller Bankası'ndan (İLBANK) yapılan açıklamada "Haberlere konu olan proje, vatandaşlarımızın konaklayabildiği misafirhanenin, restoranın, yüzlerce minik ve genç sporcunun eğitim gördüğü voleybol salonunun, halı sahanın, yürüyüş alanlarının ve kreşin bakımını, tüm kampüsün aydınlatılmasını, tesis ve peyzaj alanlarının iyileştirmesini, yeşil ve ağaçlık alanların artırılmasını kapsayan detaylı bir bakım, onarım ve tadilat çalışmasıdır." ifadeleri yer aldı.

BAKAN KURUM'A ÖZEL BİR ALAN VERİLECEĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

Yapılan projede Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a özel bir alanın oluşturulacağını öne süren Mimarlar Odası Ankara Şubesinin iddialarına da karşılık verilerek, "Tadilat işleminin temel gayesi, vatandaşlarımıza açık bir tesisin yine vatandaşlarımıza daha iyi ve kaliteli hizmet sunması için yenilenmesidir. Yine haberde geçen 'ithal ürünlerin kullanılacağı' iddiası tamamen gerçek dışıdır. Tüm tadilat sürecinde yerli ve milli ürünler kullanılacaktır. 86 yıllık köklü geçmişiyle, ülkemizin kalkınmasında öncü bir kuruluş olan İller Bankasına karşı yapılan haberler, akla izana sığmayan, mesnetsiz, hayal mahsulü, masa başında üretilmiş, art niyetli ve karalamadan ibarettir." denildi.

Yorumlar (0)