Ankara'da 177 Polise FETÖ'den Gözaltı Kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ soruşturması kapsamında aralarında görevinden ihraç edilenlerin de olduğu 177 polis hakkında gözaltı kararı aldı.

GÜNDEM 02.02.2017, 12:18
Ankara'da 177 Polise FETÖ'den Gözaltı Kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ soruşturması kapsamında bir karar aldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ soruşturması kapsamında ByLock kullandıkları tespit edilen aralarında görevinden ihraç edilenlerin de bulunduğu 177 polis hakkında gözaltı kararı aldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 177 polis hakkında verdiği gözaltı talimatı ile Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri harekete geçti. Ekipler şüphelilerin yakalanmasına yönelik eş zamanlı operasyon başlattı. Organize Suçlarla Mücadele ekipleri aralarında Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Konya'nın da bulunduğu 25 ilde operasyon düzenledi.

Operasyonlar neticesinde polislerin bir bölümünün gözaltına alındığı ve yakalanamayan polislerin yakalanmaları hakkında yeni bir çalışmanın başlatıldığı öğrenildi. Operasyonlar sonucunda gözaltına alınan polisler ifadeleri alınmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğüne getirilecek.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)