Ankara'da benzinle intihar vakası! Ekonomi sıkıntılar yüzünden kendini yakmaya çalışan adamı zor ikna ettiler..

Ankara 15 Temmuz Milli İrade meydanında benzinle intihar vakası yaşandı. Ekonomi sıkıntılar yüzünden kendini yakmaya çalışan adamın elinde ki az bir miktar benzin olması dikkatten kaçmadı. Ekonomi sıkıntılar içerisinde en son çare olarak kendini yakmaya çalışan adamın, litresi 7 lira olan benzini alamayarak, kendini yakarken bile benzinden zorunlu tasarruf etmesi bir çok yoruma sebep oldu..

GÜNDEM 15.04.2019, 15:43
Ankara'da benzinle intihar vakası! Ekonomi sıkıntılar yüzünden kendini yakmaya çalışan adamı zor ikna ettiler..

Ekonomi sıkıntılar hayatımızın her alanını tehtit etmeye devam ediyor.. Dolar kurunun önlenemez yükselişi, tarım alanında bir çok gıda ürünlerini ulaşılmaz kılarken, hayatın her alanında da bir çok zorluğu karşımıza çıkarmış durumda. Resmi rakamlara göre 4 milyondan, resmi olamayan sonuçlara göre 8 milyondan fazla kişi işsiz durumda. Birde buna hayat pahalılığı eklenince vatandaşlardan bir çoğu çıkmazın içerisine girmiş bir durumda. Son olarak ekonmi sıkıntılardan dolayı Ankara 15 Temmuz Milli İrade meydanında benzinle intihar vakası yaşandı. 

Üzerine benzin döküp kendini yakacağını söylemesi üzerine polis müdahale ederek gözaltına aldı. Olay, Çankaya ilçesi 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı'nda meydana geldi. Ekonomik sıkıntıları yüzünden bunalıma giren R.K., su bidonuna doldurduğu benzinle birlikte orta refüje gelerek kendini yakacağını söyledi.

Meydanda bulunan vatandaşlar durumu polise ihbar etti. Olay yerine polis, 112 Acil Sağlık ve itfaiye ekipleri geldi. R.K., üzerindeki kıyafetleri çıkararak bir bidon benzini kendisinin üzerine döktü. İtfaiye ekipleri herhangi bir durumda yangın tüpleri ile hazır bekletildi. Resul K., polis ekiplerine faturaları fırlatarak ödeyemediğini söyledi. Polisin uzun uğraşları sonunda R.K. ikna edilerek elinden benzin bidonu alındı. Etkisiz hale getirilen R.K., meraklı vatandaşların bakışları altında gözaltına alındı. Kedini yakmak isteyen vatandaş cebindeki son parayla litre fiyatı 7 lira olan, benzin almış.

Yorumlar (0)