Ankara'da Cuma Namazında Atatürk Kavgası! Camide kavga çıktı

Bugün Büyük Zaferin yıldönümü. Bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı Cuma gününe denk geldi. Ankara Yenimahalle 'de Harb İş Sitesi içinde bulunan Cami'de tartışma çıktı. İmam Cuma Hutbesi 'ni okurken bir vatandaş, Mustafa Kemal Atatürk' ten söz edilmemesine tepki gösterdi. Vatandaşın tepkisine camideki diğer vatandaşlar tepki gösterdi.

GÜNDEM 30.08.2019, 16:51 30.08.2019, 17:16
Ankara'da Cuma Namazında Atatürk Kavgası! Camide kavga çıktı

CUMA HUTBESİNDE ATATÜRK YOK

Bugün camilerde Cuma Namazında hutbenin konusu Zafer Bayramı'ydı. Ancak Kurtuluş Savaşı'nın kulübesinde metninde kulübe Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk adını geçmedi.

Önceki akşamdan bu yana Twitter devam tepkilere neden olan bu durum bugün Camilere taşıdı.

CAMİDE KAVGA ÇIKTI

Ankara Yenimahalle'de Harb İş Sitesi içinde buluan Cami'de tartışma çıktı. İmam Cuma Hutbesi'ni okurken bir vatandaş, Mustafa Kemal Atatürk' ten söz edilmemesine tepki gösterdi. Vatandaşın tepkisine camideki diğer vatandaşlar tepki gösterdi. 'Camiye ne yapmakta geldin', 'bir şikayetin varsa Diyanete git '' Provokatör '' Sana ne geçmiyorsa 'gibi sözler camide yankılandığını imam hutbesine devam etti.

Olaylar yatışıp hutbe bittikten sonra imamın sözleri ortalığı yine karıştırdı. İmam, 'Hutbe yoluyla saygılı olunmalı.Namaz yoluyla nasıl duruyorsak Haddinizi bilmeniz gerekiyor 'dedi.

İmamın bu sözleri sonrası cami cemaati tekrar ayaklandı ve itişmeler yaşandı. Ancak o sırada müezzin hemen kamete geçti ve ecemaati yatıştırdı.

Yorumlar (55)
abdulmuttalip 4 ay önce
yapılacak şey belli gitmeyin camiye bu devirde camiye gitmemek sevaptır
Mevlid 4 ay önce
Çok uzun yıllar öncesinde de vardı bu tür şeyler O zamanlar kur an okunmak yerine mevlit okutuldu. Hoca mevlidi ezbere bilmezse hoca sayilmazdı. Eğer o Mevlitten sonra hoca, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının da aziz ve mübarek ruhlarına hediyye eyledik sen vasıl eyle Yarabbi demezse birileri o hocayı yobaz sayar, demezse diğer kısım zındık derdi. Hoca iseniz ya zındık yada yobazdiniz ortası yok yani. Sonrada bazı cemaatler cemaat liderlerini duaların içine soktular. O şahıslara selavatlar getirttiler. Doğrusu nedir. Dua Allah ile kul arasindadir. Kul ile Allah arasındaki duanın arasına girmek hoş olmamış. cemaat ne derse desin imam bildiğini okur. Bilmediği bir şeyi zaten okuyamaz.
Hamido 4 ay önce
Senin vereceğin akla .......
Berlinkar 4 ay önce
Kesinlikle
haydar 4 ay önce
sinagoga Türk bayrağında sallıyorlardı sen cami cemaati olarak başka bayrak bul
Abdulmuttalip2 4 ay önce
En azından oralarda siyaset yok. Camiler artık siyaset kurumlarından farksız.
jhbkj 4 ay önce
kliseler sinagoglar hazır
Bozkurt51 4 ay önce
Ulan camiler varsa ezan sesi duyuyorsan bu ülke topraklarında hepsini Atatürke ve aziz şehitlerimize borçlusunuz. Diyanet işleri başkanı Atatürk düşmanı olursa hutbeside bu olur. Gün döner devran döner. Camide her türlü seçim siyaseti yapılır ses yok. fesli kadirin atalarını denize döken başbuğ Atatürk hutbede yok. Hesap dönecek hiç merak etmeyin
İbrahim Türk 4 ay önce
Ezan sesini arapçadan türkçeye çevirende senin atandı. Kuranı kerime gökten indirildigi sanılan kitap diyen de senin atandı. Hz.Muhammede sav
arapoglu kendini peygamber sanıyor. diyende senin atandı.
İslam 4 ay önce
RTE den Allah gibi korkuyorum diyen zihniyet ancak çok sevdikleri Yunan ordusundan korkarlar
mustafa 4 ay önce
ne diyiyim Allah cezanızı verecek
sen rahat uyu ATAM bunların hepsini
bitirecegiz yobaz sofu gerikafalı esas dinsizler bunlar mustafa kemalin askerleriyiz.
zafer bizimdir diyenindir demiştin
zafer bizimdir.
ezecegiz onları biz varken senin ismini bile ağızlarina alamayacaklar aldiŕmayacagız
ezecegiz kafalarını gerizekalı salaklar manyaklar
Sapla samanı karıştırmak suretiyle 4 ay önce
Peki Hz. İsa'yı çarmaha gerdiklerinde siz nerelerdeydiniz kardeş.
Hamit 4 ay önce
Şimdi tüm yorumları okudum.Soruyorum size o imama hiç sormamışlar 30 ağustos zafer bayramını kazanan gaziler ve şehit askerler şimdi atatürkte atatürk diyorsunuz tapmayın bu kadar ilah değil o tamam baş komutandı haklısınız ya peki biriniz hıristiyanlar Muhammed(S.A.V)küfür edip dalga geçerken sesiz kaldınız.
Vatandaş 4 ay önce
Bu ülkede vatan hainliğinin tek bir tanımı vardır o da Atatürk düşmanlığıdır... Herkes safını belli etsin...
Ozlem 4 ay önce
Burasi laik bir ulke din ile devlet islerini birbirine karistirmiyoruz oyle degilmi .biz muslumanlara boyle ogretildi.
Kayyum 4 ay önce
Diyanetin personeli tecrübesiz ünv bitirmekle olcak iş değil imamlık medrese görmesi şart
abdullah 4 ay önce
Dinsizlerin ne işi var camide
Mehmet 4 ay önce
Keşke yunan galip gelseydi diyen fesli kadiri ziyarete giden bir diyanet işleri başkanından ne beklersin. Adamlar zaten Türk ve Atatürk düşmanı.
ayten 4 ay önce
yüce rabbim katında kimin dindar olup olmadığına karar verme yetkisini kendinizde bulubiliyorsanız kendi dindarlığınızı sorgulayın
Dursun 4 ay önce
Dün bir mescidi de imam yoktu cuma namazını Allah rızası için kıldırdim vede gururla Atatürk ve silah arkadaşlarını ve Şehidlerimizi rahmetle andım niye bukadar zor anlamıyorum ve de İmam hatip lisesi mezunuyum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın