Ankara'da Tren Kazası: Çok Sayıda Ölü ve Yararlı Var !

Ankara'da Yüksek Hızlı Tren, kontrol lokomotifine çarptı. Meydana gelen kazadan dolayı üst geçit çöktü. Konu hakkında Ankara Valisi Vasip Şahin bir açıklama yaptı ve açıklamalarında çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu belirtti.

GÜNDEM 13.12.2018, 08:31
Ankara'da Tren Kazası: Çok Sayıda Ölü ve Yararlı Var !

Ankara Yenimahalle'de Yüksek Hızlı Tren, kontrol lokomotifine çarptı. Kazada çok sayıda yaralı var. Olay yerinde bir üst geçitte de çökme meydana geldi. Üst geçidin bazı kısımlarının Yüksek Hızlı Trenin üzerine çöktüğü belirtildi.

4 ÖLÜ, 43 YARALI

Ankara Valisi Vasip Şahin'den yapılan ilk açıklamada "Aynı yolda bulunan yol kontrolü ile görevli kılavuz treni çarpışması sonucu kaza meydana geldi. Şu an 4 ölü, 43 yaralı var." denildi.

BAKANLIKTAN VALİLİĞİN AÇIKLAMASINA DÜZELTME

Ankara Valiliği'nin kazanın banliyö treni ile çarpışmasıyla ilgili açıklamasına Ulaştırma Bakanlığı'ndan düzeltme geldi ve kazanın YHT'nin bir kontrol lokomotifine çarpmasıyla meydana geldiği belirtildi.

Olay sonrası yaralanan çok sayıda yolcuya 112 Acil Servis, itfaiye ve UMKE ekiplerince müdahalede bulunuldu. Yaralılar ambulanslarla bölgedeki hastanelere sevk edilirken olay yerinde kurtarma çalışmaları devam ediyor. Kaza sırasında trenin hızının 80- 90 kilometre civarında olduğu belirtildi.

Ankara Valisi Vasip Şahin de kazanın ardından olay yerine gitti.

Yorumlar (0)