Ankara'da Ulaşım Bayram Süresince Ücretsiz

Ankara Büyükşehir Belediyesi her bayram devam ettirdiği ücretsiz ulaşım geleneğini bu Kurban Bayramı'nda da devam ettirecek. Bu kapsamda 4 günlük bayram süresince EGO otobüsleri ücretsiz olacak ve kurban kesim yerlerine ek otobüsler sefer yapacak.

Ankara'da Ulaşım Bayram Süresince Ücretsiz

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklanan karara göre Kurban Bayramı'nın birinci gününden dördüncü günü sonuna kadar Ankara'da EGO otobüsleri ücretsiz olacak. 

EGO Genel Müdürlüğü de konuya ilişkin bir duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruda, ''EGO otobüsleri her bayram olduğu gibi Kurban Bayramı’nda da Başkentlileri ücretsiz olarak taşımaya devam edecek. Ankaralılar, Bayram süresince Ankarakart’larını kullanmadan EGO otobüsleriyle ziyaretlerini ücretsiz ulaşımla gerçekleştirecekler.'' ifadeleri kullanarak bu kararı Ankara halkına duyurdu. 

ANKARA'DA EGO OTOBÜSLERİ BAYRAM SÜRESİNCE ÜCRETSİZ

EGO Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan ulaşım kararına göre Ankaralı vatandaşlar Kurban Bayramı'nın 1. gününden itibaren 4 gün boyunca (21 Ağustos Salı, 22 Ağustos Çarşamba, 23 Ağustos Perşembe ve 24 Ağustos Cuma) EGO otobüsleriyle ücretsiz seyahat edebilecek. 

Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediyesi almış olduğu bir kararlar mezarlık ziyaretinde bulunacak vatandaşların mezarlara daha kolay ulaşmaları amacıyla Karşıyaka, Ortaköy ve Sincan Mezarlıkları içinde bayram süresince ücretsiz ring seferler düzenletecek. Çimşit Mezarlığı'na Sincan Lale Meydanı'ndan, Karşıyaka Mezarlığı'na Metro Hastane durağından, Ortaköy Mezarlığı'na ise Ulus'tan ücretsiz otobüsler kaldırılacak. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2018, 23:12
YORUM EKLE