Ankara'da Yeni Adliye Hakkında Bakan Gül'den Açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamalarında Ankara'da yeni Adliye hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Gül açıklamalarında çok yakın bir zamanda protokol imzalayarak 500 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak yeni Ankara Adliyesi'nin inşaatını başlatacaklarını belirtti.

GÜNDEM 16.09.2019, 15:24
Ankara'da Yeni Adliye Hakkında Bakan Gül'den Açıklama

Kamuoyunda "istinaf" olarak bilinen Bölge Adliye Mahkemelerinin bulunduğu illerde düzenlenen "Adalet Bölge Değerlendirme Toplantıları"nın ikincisi Ankara Hakimevi'nde yapıldı.

Adalet Bakanı Abdulhamt Gül bakanlık bürokratları, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyeleri ile başsavcı ve komisyon başkanlarının katıldığı ve Yargı Reformu Strateji Belgesi ile istinaf mahkemelerine ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda konuşma yaptı.

ANKARA'DA YENİ ADLİYE

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamalarında Ankara için yeni adliye değerlendirmesinde bulundu. 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Ankara'da yapılması planlanan yeni adliye binasına ilişkin de açıklamalarda bulundu. Bakan açıklamalarında başkente yakışır yeni adliye binası inşa edileceğini söyledi.

Konu ile ilgili olarak Bakan Gül açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Çok yakın bir zamanda protokol imzalayarak 500 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak yeni Ankara Adliyesi'nin inşaatını başlatacağız."

Yorumlar (0)