Ankara'daki Sel Felaketinin Bilançosu Valilik Tarafından Açıklandı

Başkent Ankara'da dün sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış etkili oldu. Yağışlardan dolayı bazı bölgelerde sel felaketi gerçekleşti. Yaşanan bu durumun bilançosu ise Ankara Valiliği tarafından açıklandı. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

Ankara'daki Sel Felaketinin Bilançosu Valilik Tarafından Açıklandı

SEL FELAKETİNDE BİR KİŞİ ÖLDÜ

Ankara'da sel felaketi hakkında Ankara Valiliğinden açıklama geldi. Ankara Valiliğinden yapılan açıklamaya göre Ankara Bala ilçesi Yöreli köyünde meydana gelen yoğun yağış nedeniyle suya kapılan Naciye Çalışkan hayatını kaybetti. 

Bunun yanı sıra söz konusu açıklamada Polatlı'nın Özyurt Mahallesi'nde bulunan 6 mevsimlik işçi çadırında mahsur kalan 35 tarım işçisinin kurtarıldığı ifade edildi.

Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada Etimesgut, Yenimahalle, Gölbaşı ve Çankaya ilçelerinde 51 iş yeri, konut, 9 araç, 3 yol ve alt geçidin zarar gördüğü belirtildi. Ayrıca Polatlı ilçesi Adatoprakpınar, Sinanlı, Özyurt ve Türktaciri mahallelerinde ise tarımsal alanlarında hasar meydana geldi.

İŞTE ANKARA VALİLİĞİNDEN YAPILAN AÇIKLAMA

29 Mayıs 2018 Salı günü ilimiz genelinde görülen yoğun yağışlar sonucunda;

1.Bala İlçesi Yöreli Köyünde suya kapılan Naciye Çalışkan isimli vatandaşımız hayatını kaybetmiş,

2.Etimesgut, Yenimahalle, Gölbaşı ve Çankaya ilçelerinde 51 işyeri/konut, 9 araç, 3 yol/altgeçit zarar görmüş,

3.Polatlı İlçesi Özyurt Mahallesinde bulunan 6 mevsimlik işçi çadırında mahsur kalan 35 tarım işçisi kurtarılmış,

4.Polatlı İlçesi Adatoprakpınar, Sinanlı, Özyurt ve Türktaciri mahallelerinde tarımsal alanlarda hasar meydana gelmiştir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 18:54
YORUM EKLE