Ankara İstanbul ve İzmir İçin Meteoroloji'den Flaş Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapılarak Ankara, İstanbul ve İzmir için uyarı yapıldı. Buna göre bu illerde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor ve hava sıcaklığının batı kesimlerde 4 ile 8 derece azalacağı belirtildi.

GÜNDEM 17.07.2019, 09:46
Ankara İstanbul ve İzmir İçin Meteoroloji'den Flaş Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapılarak Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz (Kahramanmaraş hariç), İç Anadolu (Sivas hariç), Batı Karadeniz (Sinop hariç), Çorum, Amasya, Artvin ve Ardahan çevreleri ile Rize ve Trabzon'un iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olduğu belirtildi.

METEOROLOJİ'DEN AÇIKLAMA

Ayrıca söz konusu açıklamada yağışların İç Ege ile Bilecik, Bolu, Isparta, Burdur ve Eskişehir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiği vurgulandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada hava sıcaklığının batı kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı, kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı belirtildi.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor. 

Yorumlar (0)