Ankara Kulislerine Flaş İddia! Zorunlu Askerlik Süresi 3 Ay Yerine 2 Ay Olacak

Kasım ayında askerlik sistemi düşecek mi? AK Parti askerlik sistemi hakkında ne açıklama yaptı? Tek tip askerlik konusunda son dakika açıklamaları. Yeni askerlik sisteminin TBMM'den geçmesi konusunda ve yasaya ilişkin son dakika gelişmelerini sizlerle paylaşıyoruz.

Ankara Kulislerine Flaş İddia! Zorunlu Askerlik Süresi 3 Ay Yerine 2 Ay Olacak

Yeni askerlik sisteminin hayata geçirilmesi artık milyonlarca vatandaş tarafından merak ediliyor. Ordunun profesyonelleşmesinin hız kazanması adına askerlik sisteminde değişikliğin kısa zaman içinde uygulamaya girmesi bekleniyor. 

Peki yeni askerlik sistemi ne zaman uygulamaya girecek? İşte konuya ilişkin son dakika gelişmeleri,

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ HAKKINDA SON DAKİKA GELİŞMELERİ

Askerlik sisteminin değişmesi konusunda Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar geçtiğimiz günlerde çok net açıklamalarda bulunmuş ve yasanın 2 3 ay içerisinde meclise geleceğini açıklamıştı. Hulusi Akar tarafından ele alınan konuda yeni sistem hakkında net detaylar verilmese de yeni askerlik sistemi için 3 ay zorunlu askerlik 6 ay isteğe bağlı askerlik formülü ön plana çıkıyor. 

Ankara Kulislerinde Zorunlu Askerliğin 2 Ay Olması Konuşuluyor

Ancak geçtiğimiz günlerde ortaya atılan bir iddia da yeni askerlik sisteminin 2 ay olacağı yönünde iddialar ortaya atıldı. Milliyet Yazarı Abdullah Karakuş geçtiğimiz ay kaleme aldığı yazısında birkaç önerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacağını ifade etti. Bu önerilerden ön plana çıkacak olanın ise zorunlu askerlik süresinin 3 ay değil 2 ay olabilecek olan düzenleme olduğunu iddia etti. Zorunlu askerlik için 2 ay sürecinin de Ankara kulislerinde ciddi bir şekilde konuşulduğu da gelen bilgiler arasında. 

SON OLARAK KANUN TEKLİFİ VERİLDİ

Yeni askerlik sistemine dair son yaşanan gelişme ise Kasım ayının ilk haftasının sonunda geldi. İYİ Parti Kurucusu ve Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yapmış olduğu konuşmasında askerlik sistemine dair konuları ele aldı. 

Feridun Bahşi konuşmasında ''3+6 eşittir 9 ay askerlik öneren yasa teklifimiz Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kuruluna sunuldu. Bu teklifimiz yasalaşırsa ayrım yapmadan, askerlik çağına gelen tüm erkekler mecburi olarak üç aylık temel eğitim alacaklar. Kalan altı ayı ise isteyen asgari ücretten maaş alarak tamamlayacak, isteyen ise geri kalan askerlik süresi kadar asgari ücret tutarınca ücret yatırıp askerliğini tamamlamış sayılacaktır.'' ifadelerini kullandı. 

SİZCE ZORUNLU ASKERLİK 2 AY MI OLMALI 2 AY MI?

Peki bu gelişmeler altında zorunlu askerlik süreci sizce ne kadar olarak belirlenmeli? Zorunlu askerlik 2 ay mı olmalı 3 ay mı? 2 ay eğitim zorunlu askerlik eğitim için yeterli bir süre mi? İsteğe bağlı askerlik detayları nasıl olmalı? 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 21:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 7 ay Önce

Bence 2 ay olmalı
Hem 3 ay yapıp hemde para vermek mantıksız olur

Fatih
Fatih - 7 ay Önce

Şu askerliği biz gitmeden düşürün, Bekleye Bekleye askerlik bitti

Aydin
Aydin - 7 ay Önce

Maksat temel eğitimse 2 fazlasıyla yeter bence

Feyyaz
Feyyaz - 7 ay Önce

Bir an once cikmali

Okan Muştu
Okan Muştu - 7 ay Önce

Allah rızası için hükümete yalvaralimmi ben polis çocuğu asker yigeniyim bizi doğuya yollayın şehit olalım ailemiz bir ömür başı dik gezsin.Çakma askerlikte ney gidelim dönmeyelim sayın CUMHURBAŞKANIM sayın başbakanım sesimi duyun

Hasan
Hasan - 7 ay Önce

Kafalar pırıl pırıl

onur
onur - 7 ay Önce

Askerlık ne zmn duscek

Haluk
Haluk - 7 ay Önce

Bu uzman cavusluk yaş sinirida 30 yapılsa onca işsiz genç var alınsin onlarda tskya askerlik kaldırılsın oldu olacak

Esmer
Esmer - 7 ay Önce

InşAllah kisa zamanda kanun kabul edilir.