Ankara Valiliği Asayiş Faaliyetlerine İlişkin Basın Duyurusu Yayımladı

Ankara Valiliğinin resmi internet sitesi üzerinden; 2018 yılı içerisinde meydana gelen asayiş faaliyetlerine yönelik olarak basın duyurusu yayımlandı. Bununla beraber tutuklanan ve serbest bırakılanlara yönelik detaylar açıklandı.

GÜNDEM 20.04.2018, 16:21
Ankara Valiliği Asayiş Faaliyetlerine İlişkin Basın Duyurusu Yayımladı

Ankara Valiliğine ait internet sitesi üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı.

Söz konusu duyuruya göre 2018 yılı içerisinde meydana gelen asayiş faaliyet raporu yayımlandı.

Ankara Valiliğinden yayımlanan duyuruda ise;

"Ankara Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda, 2018 yılı içinde ilimizde meydana gelen 6 evden hırsızlık, 1 konut dokunulmazlığının ihlali ve mala zarar verme, 1 mala zarar verme olmak üzere 8 ayrı hırsızlık olayı ile ilgili olarak parmak izi ve güvenlik kamerası görüntüleri incelenmiş; olayı gerçekleştiren şüpheli şahsın V.K. olduğu tespit edilmiştir. Şüpheli V.K., 15.04.2018 günü yakalanmıştır. 

Şüpheli şahsın cezaevi firarisi olduğu ve özellikle gündüz öğle saatlerinde boş ikametlere kapı göbeği kırmak suretiyle tek başına girdiği; laptop, elektronik eşya, nakit para, ziynet eşyaları, kol saatleri vb. çaldığı tespit edilmiştir. 

Şüpheli V.K.’nin işlem yapılan olaylar dışında 3 evden hırsızlık, 1 mala zarar verme olmak üzere 4 suç kaydının olduğu; 1 silahlı yağma ve 1 hükümlü ve tutuklunun kaçması olayından arandığı tespit edilmiştir.

V.K. isimli şahıs, 16.04.2018 günü adli makamlara sevk edilmiş ve tutuklanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)