Ankara Valiliğinden 'Asılsız ve Uydurma' Açıklaması

Ankara Valiliği, sosyal medyada yer alan Ankara'da bombalı saldırı istihbaratı paylaşımlarıyla ilgili açıklama yaparak vatandaşları uyardı.

Ankara Valiliğinden 'Asılsız ve Uydurma' Açıklaması

Ankara Valiliği, sosyal medyada yer alan "Başkentte bombalı eylem yapılacağı" şeklinde yapılan paylaşımlara ilgili açıklama yaptı. Valilik, bu paylaşımların uydurma ve asılsız olduğunu açıkladı.

AA'nın haberine göre; Ankara Valiliği yaptığı yazılı açıklamada: sosyal medyada "bombalı saldırı istihbaratı alındığı" şeklinde paylaşımların yer aldığı, söz konusu paylaşımlarda bazı cadde ve alışveriş merkezlerinin adı verilerek buralarda bombalı eylem yapılacağı iddiasının yer aldığı ifade edilerek, "Asılsız ve uydurma" olan bu haberlere itibar edilmemesi gerektiği vurgulandı.

Ankara Valiliğinden yapılan açıklama şöyle:

"Halkımızın huzurunu bozmak amacıyla, daha önce de bu tür dedikoduların sosyal medya aracılığı ile yayılmaya çalışıldığı tespit edilmiş ve sorumlular hakkında yasal işlem yapılmıştır. Yetkili makamlar tarafından yapılan açıklamalar dışında, kasıtlı olarak yayılmak istenen asılsız paylaşımlara vatandaşlarımızın itibar etmemesi ve kentimizin güvenliği için gerekli tüm tedbirlerin alındığının bilinmesi hususu kamuoyuna saygı ile duyurulur." 

KAMUPERSONELİ.NET

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE