Anket Şirketi İttifak Sonrası İstanbul'da Partilerin Oy Oranlarını Açıkladı

Yerel seçimlerin en önemli şehirlerinin başında gelen İstanbul için seçim anketi düzenlendi. Mediar Araştırma Şirketi tarafından düzenlenen anket sonuçlarını ve partilerin oy oranlarına dair tahminleri siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

GÜNDEM 31.10.2018, 00:37
Anket Şirketi İttifak Sonrası İstanbul'da Partilerin Oy Oranlarını Açıkladı

Mediar Araştırma Şirketi'nin, AK Parti ile MHP arasında yerel seçimlerde ittifak olmayacağının açıklanmasının ardından İstanbul'da düzenlediği anket sonuçları belli oldu. 

Mediar Araştırma Şirketi'nin 'Mart 2019 Yerel Seçimleri İstanbul İli Seçmen Profili Araştırması kapsamında ortaya çıkan tablo ve diğer detayları sizlerle paylaşıyoruz. İşte partilerin İstanbul'daki oy oranları.

ANKET SONUÇLARINA GÖRE PARTİLERİN İSTANBUL'DAKİ OY ORANLARI

Mediar Araştırma Şirketi tarafından yapılan ankette vatandaşlara hem seçim ile ilgili hemde ekonomi konusuna dair bazı sorular soruldu. Bu kapsamda ankete katılan vatandaşlara ekonomik kriz olup olmadığı sorusu yöneltildi. Katılımcılarının yüzde 77.86'sı Türkiye'de ekonomik kriz olduğunu ifade ederken yüzde 22.14'ü ise ekonomik kriz olmadığını söylediler. Ayrıca ankete katılan katılımcıların yüzde 46.48'i kriz nedenleri arasında dış güçlerin müdahalesinin olduğunu söylediler. 

Ankete katılan vatandaşlara ayrıca İstanbul'da hangi partiye oy vereceksiniz? sorusu yöneltildi. Bu soruya vatandaşların yüzde 8.57'si adaya bağlı olduğunu söylediler. Geriye kalan katılımcıların oy dağılımı ise şu şekilde oldu. AK Parti: Yüzde 35.46 CHP: Yüzde 25.26, MHP Yüzde 7.87 İyi Parti: Yüzde 7.53 HDP: Yüzde 10.49

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)