Anket Şirketi Müdüründen AK Parti İçin Yerel Seçimlerde Ankara ve İstanbul'da İşler Zorlaştı Açıklaması

Kamuoyu araştırma şirketi ANAR'ın Genel Müdürü İbrahim Uslu siyaset gündeminde yaşanan son gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda yerel seçimler hakkında açıklamalarda bulunan İbrahim Uslu, Ak Parti'nin İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerinde nasıl bir sonuç alacağına dair yorumlarda bulundu.

GÜNDEM 25.10.2018, 05:11 25.10.2018, 02:20
Anket Şirketi Müdüründen AK Parti İçin Yerel Seçimlerde Ankara ve İstanbul'da İşler Zorlaştı Açıklaması

Siyaset gündeminde son dönemlerde yaşanan gelişmelerin ardından yerel seçim sonuçları merak edilir oldu. AK Parti ile MHP'nin ittifak yapmayacağını açıklamalarından sonra gözler büyükşehir belediyelerinde yaşanacak yarışa çevrildi. 

Bu kapsamda, kamuoyu araştırma şirketi ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu, RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına konuk oldu. Burada seçim sonuçlarını değerlendiren İbrahim Uslu çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

BÜYÜKŞEHİRLERDE İŞLER ZORLAŞTI

ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu katılmış olduğu radyo programı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında 24 Haziran seçimlerinde AK Parti'nin almış olduğu oy oranını hatırlattı. AK Parti'nin oy oranının yüzde 42.5'edüştüğünü hatırlatan İbrahim Uslu, ittifak olmaması durumunda AK Parti'nin de MHP'nin de kazancının olmayacağını söyledi. 

Yerel seçimlerde ittifak olmamasına neden olan öğrenci andı ve af yasasının ittifakı bitirmek için kullanıldığını ifade eden İbrahim Uslu, MHP'nin kendi adaylarıyla seçime girme kararından sonra muhalefetin Ankara ve İstanbul'u alma şansının yükseldiğini ifade etti. İbrahim Uslu açıklamalarında şu ifadeleri kullandı.

"AK Parti yerel seçime ittifakla giriyor olsaydı iki ili de zorlanmadan alabilirdi ama şimdi yarış zora giriyor. Önümüzdeki seçimde iki büyük ilde de Akdeniz'deki illerde de heyecan yaşanacak. Partilerin göstereceği adaylar kritik bir önem gösterecek"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)