Anket Şirketleri Tarafından Yerel Seçim Öncesi Partilerin Oy Oranları Açıklandı

2019 yılının Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere ilişkin olarak anket şirketleri tarafından partilerin oy oranları açıklandı. Peki hangi parti ne kadar oy alıyor? Haberimizde...

GÜNDEM 08.10.2018, 10:32 08.10.2018, 12:00
Anket Şirketleri Tarafından Yerel Seçim Öncesi Partilerin Oy Oranları Açıklandı

OPTİMAR Araştırma Başkanı Hilmi Taşdemir tarafından yerel seçimlere ilişkin anket sonuçları açıklandı. Hilmi Taşdemir bu konudaki açıklamalarını Star Gazetesinden Fadime Özkan'a yaptı. 

Bu konu hakkında Hilmi Taşdemir açıklamalarında “yerelde partimin adayına oy veririm” diyenlerin oranının yüzde 49,5 olduğunu vurguladı.

Bunun yanı sıra Andy-Ar araştırma ve anket şirketinin sahibi Faruk Acar ise yerel seçim öncesi elindeki önemli verileri Akşam Gazetesinden Pınar Işık'a anlattı.

ANKET SONUÇLARI

Araştırmaya göre, “yerelde partimin adayına oy veririm” diyenlerin oranı yüzde 49,5. En beğendiğim adaya veririm, diyenler yüzde 40,6. Desteklediğim partinin adayına oy veririm diyenlerde dağılım AK Parti yüzde 61,5, CHP yüzde 56,5, MHP yüzde 44,8, HDP yüzde 32,6, İyi Parti yüzde 42,2, SP yüzde yüzde 19. Parti aidiyetleri, oy oranları yüksek olan AK Parti ve CHP’de yüksek, SP, İP ve MHP’de düşük.

Andy-Ar araştırma ve anket şirketinin sahibi Faruk Acar ise partilerin oy oranları hakkında yaptığı açıklamasında AK Parti'nin oyunun yüzde 40 ve üzerinde olduğunu ifade ederek o günkü ruh haline göre pozisyon alan kazan kazan mantığı ile pragmatik düşünen seçmenlerin de olduğunu AK Parti'nin gerçek oyunun yüzde 40 ve üzerinde bunun da belirtilen seçmenler ilse yüzde 50 olacağını ifade etti.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)