Anne babasına 'siyanürlü şerbet' içiren kişiye şizofreni teşhisi koyuldu! "Bize 10 dakikanız kaldı dendi"

Dün İzmir'in Bayraklı ilçesinde, anne babasına 'siyanürlü şerbet' içirip canlarına kıyan, kardeşleri içmeyince karışımı üstlerine döken, Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi Mahmut Can Kalkan'a gittiği hastanede şizofreni teşhisi koyuldu. Kalkan'ın içirirken anne babasına: "10 dakikanız kaldı" diyerek öleceklerini söylediği öğrenildi.

GÜNDEM 15.05.2019, 18:05 16.05.2019, 08:21
Anne babasına 'siyanürlü şerbet' içiren kişiye şizofreni teşhisi koyuldu! "Bize 10 dakikanız kaldı dendi"

45 bin lira zarar edince psikolojisi bozulmuş

İnternet üzerinden ticaret yapan ve yaklaşık 45 bin lira civarında zarar eden Mahmut Can Kalkan'ın, son zamanlarda psikolojik sorunlar yaşadığı, ancak bugüne kadar bir tedavi görmediği bildirildi.

Ne zaman öleceklerini söylemiş

Mahmut Can Kalkan'ın dün akşam içine siyanür koyduğu şerbet yapıp anne ve babasına ikram ettiği, sonrasında "15 dakikanız kaldı, 10 dakikanız kaldı" diyerek öleceklerini söylediği öğrenildi. Anne ve babasının rahatsızlandığın gören kardeşinin şerbetten içmediği belirtildi.

Öte yandan, Kalkan ailesinin akrabaları, hem ailenin hem de çocukların iyi yetiştirilmiş insanlar olduğunu, ekonomik durumlarının da iyi olduğunu, böyle bir olayın yaşanmasına son derece şaşırdıklarını söyledi. Yakınları, Kalkan ailesinin çok sevilen bir aile olduklarını dile getirerek, yaşanan olaydan büyük üzüntü duyduklarını söyledi.Cenaze namazları kılındı
Kalkan çifti için, Bornova ilçesindeki Ali Rıza Güven Camisi'nde, cenaze töreni düzenlendi. İkindide kılınan cenaze namazına, hayatını kaybeden Mehmet Kalkan'ın babası Mahmut Kalkan ve iş arkadaşlarının yanı sıra çok sayıda akrabaları katıldı. Ayakta güçlükle duran ve uzun süre gözyaşı döken Mahmut Kalkan ve Fransa'dan ağabeyinin cenazesi için gelen Hatice Yılmaz'ı yakınları güçlükle sakinleştirdi. Namazın kılınması ve helallik alınmasının ardından, cemaat tarafından omuzlanarak araca konulan cenazeler, toprağa verilmek üzere memleketleri Yozgat'a götürülmek üzere yola çıkarıldı.

Geçici görme kaybı yaşayan Emir Can'ın durumu iyiye gidiyor
Öte yandan, geçici görme kaybı yaşayan Emir Can Kalkan'ın (16) sağlık durumunun iyiye gittiği ve görme seviyesinin kademeli olarak yükseldiği ve bu problemin büyük oranda giderildiği bildirildi.

Yorumlar (0)