Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'ten Turistten Ayak Bastı Parası Alınsın Talebi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yaptığı açıklamasında Antalya'nın 14-15 milyon turist ağırladığını ifade etti ve Turistlere hizmet verilmesi hakkında belediye gelirlerinin yetersiz olduğunu vurguladı. Böcek yaptığı açıklamasında; "turistlerden 'ayak bastı parası' alınması" talep etti.

GÜNDEM 28.06.2019, 21:19
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'ten Turistten Ayak Bastı Parası Alınsın Talebi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği'nin (AKTOB) kuruluşunun 35'inci yıl dönümü nedeniyle düzenlenen törene katıldı.

Orada açıklamalarda bulunan Muhittin Böcek Antalya Turizm Birliği'nin kurulması hakkında yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

Muhittin Böcek açıklamasında Antalya'da güzel işler başaracaklarını ifade ettiği açıklamasında;

"46 ülkeye gittik ve birçok fuara katıldık. Bugün itibariyle de Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak Gazipaşa'dan Kaş'a kadar başta tanıtım olmak üzere yapmamız gereken ne varsa yapmaya hazırız.

Diğer ilçe belediye başkanı arkadaşlarımızla turizm birliği çatısı altında Antalya'mızda güzel şeyler yapmayı hedefliyoruz" dedi.

Diğer yandan Antalya'nın 14- 15 milyon turist ağırladığını ifade eden Böcek yaptığı açıklamasında turistlere hizmet verilmesi kapsamında belediye gelirlerinin yetersiz kaldığını vurguladı ve açıklamasında ise;

"Türkiye'ye gelen turistlerin yüzde 68'i Antalya'ya geliyor. Bu ayak bastı parasının alınması lazım" dedi.

Yorumlar (0)