Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: İstifa Etmem İçin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İma Etmesi Yeter!

AK Partili Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, istifa konusuna ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: İstifa Etmem İçin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İma Etmesi Yeter!

AK Partili Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, katıldığı bir programda yapmış olduğu konuşmasında son günlerde siyaset gündeminin en önemli konularından biri olan belediye başkanlarının istifalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

''ANKARA'YA GİDİŞİM FARKLI YORUMLANDI''

AK Partili Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Habertürk'e verdiği röportajında kendisine sorulan "Sizin istifanızın da istendiği yönünde kulisler var. Doğru mu başkan?" sorusuna

 "Evet, tesadüf işte... İstifaları istenen belediye başkanlarının Ankara'da görüşmelere çağrıldığı günlerden bir gün ben de çağrıldım ama tamamen alakasız bir konuyla alakalı. Yerel yönetimler yasasıyla ilgili bir hazırlık var Meclis'te. Benden de görüş almak istediler. Sırf onun için gittim Ankara'ya ama tabii bu gidişim o debdebeli döneme geldiği için çok farklı yorumlandı. Yani ortada dolanan hiçbir iddia doğru değil!" yanıtını verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN İMA ETMESİ YETER

İstifa konusuna ilişkin yapmış olduğu konuşmasında ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine istifa konusunu ima etmesinin yeterli olacağını belirten AK Partili Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, beni halkın hizmetine sunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geri almak istemesi de doğaldır açıklamasında bulundu. 

AK Partili Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel,'in konuya ilişkin açıklaması şu şekilde,

"Bırakın istifa etmemin istenmesini filan... İmasını yapsa dahi sayın genel başkanım, bir saniye dahi düşünmem ve istifa ederim! Çünkü beni halkın hizmeti için halkın tercihine sunan Sayın Cumhurbaşkanı'mdır. Dolayısıyla geri de almak istemesi gayet doğaldır. Bir de şu realitenin altını çizmek istiyorum: Sayın Cumhurbaşkanı aday gösterirken iyi, demokrat oluyor ama başarısızlık veya performans düşüklüğü gördüğü için istifa istiyor diye 'Demokrasiye aykırı' demek çok hakkaniyetli bir yaklaşım değil!"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE