Antalya'da FETÖ'den 7 Maliye Çalışanı Tutuklandı

FETÖ soruşturması kapmasında geçtiğimiz günlerde, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafında yürütülen soruşturmada, aralarında maliyede çalışan yetkili kişilerin yer aldığı 8 kişi gözaltına alınmıştı. Sorgularına başvurulan bu 8 kişiden 7'si hakkında tutuklama kararı alındı.

GÜNDEM 17.08.2017, 09:25 17.08.2017, 09:27
Antalya'da FETÖ'den 7 Maliye Çalışanı Tutuklandı

ANTALYA Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen 'FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan 8 Maliye çalışanından, 7'si silahlı terör örgütün üyesi olmak suçundan tutuklandı.

FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekiplerince 1 Ağustos'ta yapılan operasyonda aralarında gelir uzmanı, gelir uzman yardımcısı, vergi müfettiş yardımcısı ile veri hazırlama ve kontrol işletmeninin de bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü'nde sorguları yapılan şüphelilerden 1'i serbest bırakılırken örgütün şifreli haberleşme programı 'ByLock' kullandığı öne sürülen aralarında gelir uzmanı, gelir uzman yardımcısı, vergi müfettiş yardımcısı, veri hazırlama ve kontrol işletmeni ve bir eczacının da bulunduğu 7 kişi adliyeye sevk edildi.

Antalya 4. Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkarılan şüpheliler A.Ş., E.Ş., M.Ç., N.S., S.S.T., S.G. ve Z.Y. silahlı terör örgütü üyesi olmak şüphesiyle tutuklandı.

KAMUPERSONELİ.NET - DHA

Yorumlar (0)