Antalya'da Gözaltına Alınan Avukat Sayısı 17'ye Yükseldi

Antalya'da, FETÖ darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan avukat sayısı 17'ye yükseldi.Diğer yandan bir grup avukat, Antalya Adliyesi önünde toplanarak gözaltılara tepki gösterdi.

GÜNDEM 09.09.2016, 15:49 09.09.2016, 15:54
Antalya'da Gözaltına Alınan Avukat Sayısı 17'ye Yükseldi

Antalya'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan avukatların sayısı 17'ye yükseldi.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince bir avukat daha gözaltına alındı.

Aralarında Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkan Yardımcısı Münip Ermiş'in de bulunduğu 17 avukatın emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 8 avukatın ise adreslerinde bulunamadığı öğrenildi.

Bu arada, bazı şüphelilerin kriptolu iletişim programı "ByLock"u kullandığı tespit edildi.

Bir grup avukat adliye önünde toplandı

Öte yandan, bir grup avukat, Antalya Adliyesi önünde bir araya gelerek gözaltılara tepki gösterdi.

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı, yaptığı açıklamada, gözaltındaki avukatların FETÖ ile ilişkilendirilemeyeceğini savundu.

Kozağaçlı, "Hiçbir avukat, baktığı dosyaya ilişkin soruşturmaya tabi tutulmamalıdır. Bu, insan haklarına aykırı bir durumdur. Kanun Hükmünde Kararname ile getirilen, 5 günlük avukat görüş kısıtını kabul etmiyoruz. Meslektaşlarımıza yönelik olağanüstü hal kısıtlamalarına karşıyız ve bu nedenle Emniyet Müdürlüğüne gidip bu durumu protesto edeceğiz ve gözaltındaki avukatlarla görüşmeye çalışacağız." diye konuştu.

Grup, bir süre alkış tuttuktan sonra dağıldı.

kamupersoneli.net - AA

Yorumlar (0)