Arefe Günü Bankalar / Eczaneler Açık Mı 2018

Ramazan Bayramı tatili için geri sayım başlarken milyonlarca çalışan arefe günü tatili için beklediği müjdeli haberi ne yazık ki alamadı. Hükümet tarafından bayram için idari izin müjdesi gelmediği için Ramazan Bayramı tatili resmen 3,5 gün oldu. Peki, arefe günü bankalar açık mı, eczane açık olur mu?

Arefe Günü Bankalar / Eczaneler Açık Mı 2018

Arefe Günü Bankalar Açık Mı?

Arefe günü tatili yarım gün olduğu için bankalar da o gün yarım gün mesai yapacak. Bankalar çalışmaya her zamanki mesai saatlerinde başlayacak. Ancak normal çalışma günlerinden farklı olarak bankalar öğle arası tatili yapmayacak ve saat 13.00 'e kadar çalışmaya devam edecek. Saat 13.00 itibari ile mesai bitecek ve bankalar bayram tatili için kapılarını kapatacak. 

Bankalar Bayramda Kaç Gün Tatil 

Bankalar bayramda 3,5 gün tatil yapacak. Tüm resmi kurumlarda olduğu gibi bankalarda bayram tatili 2018 programı 14 Haziran 2018 Perşembe günü 13.00 itibari ile başlayacak. Bayramın birinci günü bankalar kapalı olacak. Bayramın ikinci günü ve üçüncü günü zaten bankaların hafta sonu tatiline denk geldiği için çalışma olmayacak. 

Bankalar Bayramdan Sonra Ne Zaman Açılacak?

Bankalar bayram tatili sonrası ilk iş gününe 18 Haziran 2018 tarihinde mesai saati ile başlayacaklar. Bayramda açık bankalar bulunmayacak ve tüm bankalar Ramazan Bayramı tatili nedeni ile 3,5 gün tatil yapacak. 

Bayramda Eczaneler Kaç Gün Tatil?

Resmi tatil olması nedeni ile bayramda eczaneler kapalı olacak. Acil durumlar için ise bayramda nöbetçi eczaneler hizmet verecek. 

Arefe Günü Eczaneler Açık Mı?

"Arife günü eczaneler tatil mi?" sorusunda ne yazık ki eczaneler de bölünmüş durumda. Bazı şehirlerde ve hatta ilçelerde eczaneler çalışma kararı alırken bazı bölgelerde yarım gün eczanelerin açık olacağı bazı yerlerde ise eczanelerin kapatılacağına karar verilmiş durumda. Her ilin kendi eczası odası tatil kararını verirken bazı illerde ise odalar bu kararı eczanelerin kendisine bırakıyor. Bu nedenle yaşadığınız ilin eczası odası telefon numarası üzerinden danışmanızda fayda var. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE