Artvin Kadın Konukevi Hakkında Açıklama

Aile Bakanlığından Artvin Kadın Konukevi hakkında açıklama yapıldı.

GÜNDEM 02.06.2016, 01:40 02.06.2016, 01:47
Artvin Kadın Konukevi Hakkında Açıklama
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının resmi internet sitesinde bir açıklama yayımlandı. Yayımlanan açıklama da Artvin Kadın Konukevinde yaşanan hadise hakkında bilgi paylaşımı yapıldı. Yayımlanan açıklama şöyle;

Artvin Kadın Konukevinde kalan Ö.D’nin kızı D.D. 07.04.2016 tarihinde rahatsızlandığı için Hopa Devlet Hastanesi Acil Servisine götürülmüş ve hastaneye yatışı yapılmıştır. 13.04.2016 tarihinde Hopa Devlet Hastanesinden taburcu edilen D.D. anne Ö.D’nin özel hastaneye gitme talebi üzerine kuruluş aracı ve kuruluş hemşiresi ile birlikte Rize’de bulunan özel bir hastaneye gönderilmiştir. D.D’ye gerekli tetkikler yapılmış, tahlillerin normal çıkması ve doktor ile yapılan görüşme neticesinde kuruluşa getirilmiştir.

16.04.2016 tarihinde anne Ö.D kızı D.D’yi kuruluşta kalan İ.B ve T.Ö’ye bırakarak saat 09.00 sularında Halk Eğitim Merkezine gitmiş saat 09.30 sularında İ.B’nin kuruluş görevlilerimize D.D’nin rahatsızlandığını haber vermesi üzerine, D.D kuruluş görevlilerimiz refakatinde önce Trabzon KTÜ’ye daha sonra da Samsun’da özel bir hastaneye sevk edilmiştir.

Adli makamlarca başlatılan soruşturma kapsamında olayla ilgili gerekli bilgi, belge ve kamera kayıtları verilmiştir.

Söz konusu olayla ilgili olarak Bakanlığımızca inceleme başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kamupersoneli.net / ANKARA 
Yorumlar (0)