Arzu Erdem'den MEB'e Öğretmen Atamalarında Mülakat Eleştirisi

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, öğretmen atamalarında uygulanan mülakat sistemine yönelik eleştirilerde bulundu. MHP Milletvekili Erdem, konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın cevaplandırmasını istediği bir soru önergesi verdi.

Arzu Erdem'den MEB'e Öğretmen Atamalarında Mülakat Eleştirisi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım ile öğretmen atamalarında en çok eleştirilen konulardan biri olan mülakat sistemine dair bazı değerlendirmelerde bulundu. 

MHP MİLLETVEKİLİ ARZU ERDEM'DEN MÜLAKAT ELEŞTİRİSİ

MHP Milletvekili Arzu Erdem resmi Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım ile öğretmen alımları kapsamında uygulanan mülakat sistemine dair eleştirilerde bulundu. Mülakat sisteminin vebal olduğunu ifade eden MHP Milletvekili Arzu Erdem konuya ilişkin bir soru önergesi verdiğini bildirdi. 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın cevaplandırmasını istediği soru önergesinde şu ifadeler yer aldı; 

Aşağıda belirtilen sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını için gereğini saygılarımla arz ederim.

1. Bakanlığınız bünyesinde hangi branşlarda kaç adet ücretli öğretmen bulunmaktadır?

2. Bakanlığını bünyesinde Eğitim Fakültesi mezunu olmayan ücretli öğretmen sayısı kaçtır?

3. Liyakat sahibi olarak değerlendirilmeyip öğretmenlik mülakatından elenenlerin ücretli öğretmen olmasının sebepleri nelerdir? Bu sistemle nasıl bir verim almayı planlıyorsunuz. Geleceğimizin teminatı olarak kabul ettiğimiz çocuklarımızı bu öğretmenlere emenat etmek hususundaki değerlendirmeleriniz nelerdir?

4. Bakanlığınız bünyesinde çalışan vekil öğretmen sayısı ne kadardır?

5. Bakanlığınız bünyesinde çalışan sözleşmeli öğretmen sayısı ne kadardır?

6. Türkiye genelinde atanamayan öğretmen sayısı kaçtır?

7. Bakanlığınız bünyesindeki öğretmen açığı net olarak ne kadardır?

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2018, 22:42
YORUM EKLE