Asker Uğurlamalarına Yönelik İstanbul Valiliği'nden Açıklama

İstanbul Valiliği asker uğurlamaları sırasında yaşanan bazı olumsuzluklara yönelik bir açıklamada bulundu.

Asker Uğurlamalarına Yönelik İstanbul Valiliği'nden Açıklama

İstanbul Valiliği asker uğurlamaları sırasında trafikte ve bazı toplumsal alanlarda yaşanan bazı olumsuzluklara yönelik bir açıklamada bulundu. 

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN ASKER UĞURLAMARINA İLİŞKİN TALİMAT

İstanbul Valiliği tarafından yayımlanan asker uğurlaması talimatı 39 ilçe ve kolluk kuvvetlerine gönderildi. İstanbul Valiliği yapmış olduğu açıklamasında, asker uğurlaması sırasında trafik düzenini aksatan, vatandaşımızın genel güvenliğini ve asayişi tehlikeye düşürücü davranışlar gözlemlendiğini vurgulayarak kuralları ihlal edenler hakkında yasal işlem başlatılacağını belirtti. 

İstanbul Valiliği tarafından asker uğurlamalarına yönelik yayımlanan duyuru,  

"Kutsal bir Vatan görevi olan askerlik hizmeti nedeniyle uğurlamaların yapılması geleneklerimizde önemli bir yer tutmaktadır. Ancak, son günlerde bu güzel geleneğimizin ruhuna uymayan, trafik düzenini aksatan, vatandaşımızın genel güvenliğini ve asayişi tehlikeye düşürücü davranışlarla karşılaşılmaktadır. Asker uğurlama geleneğini istismar ve kuralları ihlal eden bu tür davranışlara müsaade edilmemesi, aykırı davranışta bulunanlar hakkında yasal müeyyidelerin uygulanması ve konunun sıralı amirlerce hassasiyetle takip edilmesi hususunda; Bilgi ve gereğini önemle rica ederim."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE